Hráči Dukly nezačali zápas v hlavním městě ideálně. Po první třetině totiž odcházeli do kabin s dvoubrankovým mankem.

Jenže Šik krátce po polovině hrací doby snížil, čímž hosty nabudil – 1:2.

Mišák tři minuty po začátku třetího dějství vyrovnal. A půlminutu před koncem normální hrací doby padlo rozhodnutí. Šik dorážkou vteřinu před koncem přesilové hry rozhodl – 2:3.

Z výhry se radovali rovněž hokejisté Třebíče. Ti ovšem pouze za dva body. Na vedoucí trefu Šilhavého totiž dokázal jen o čtyři minuty později odpovědět prostějovský Jiránek.

O vítězi zápasu tak musely rozhodnout až nájezdy. Bod navíc pro Třebíč v nich zařídil Meluzín.

CHANCE LIGA - 13. KOLO
SLAVIA PRAHA – JIHLAVA 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Szathmáry (J. Brož, Knotek), 20. Houška (Knotek, Žejdl) – 31. Šik (Cachnín, Bilčík), 43. Miškář, 60. Šik (Haman, Miškář). Rozhodčí: Grygera, Jechoutek – Beneš, Thuma. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1.

TŘEBÍČ – PROSTĚJOV 2:1 sn (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Šilhavý (Hunkes, Malý), rozh. náj. Meluzín – 25. Jiránek (Valenta). Rozhodčí: Svoboda, Kostourek – Kleprlík, Bohuněk. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1.

Další výsledky 13. kola: Přerov – Sokolov 3:2, Kolín – Vsetín 3:1, Frýdek-Místek – Litoměřice 2:5, Pardubice B – Šumperk 3:2 sn, Poruba – Zlín 5:3.