Jihlavané byli v duelu lepší od úvodní buly. Jenže v deváté minutě neudržel neposedný puk ve své výstroji Brož a pohotový Šťovíček otevřel k domácí radosti skóre zápasu.

Z náskoku se Horáci těšili do začátku druhé třetiny. V ní opět začala agilněji Jihlava, tentokráte však svoji převahu proměnila i ve dva rychle po sobě jdoucí góly. Když potom v 35. minutě Skořepa zvýšil již na 3:1 pro červenožluté, zdálo se být rozhodnuto. „My jsme nezachytli začátek první a druhé třetiny a to se nám ve druhé třetině vymstilo,“ věděl domácí asistent Jaroslav Barvíř.

Třebíčští hráči však nechtěli prodat svoji kůži lacino. V začátku třetí části zamkli svého soupeře před jeho branku a Nedvídek po necelých dvou minutách vrátil duelu náboj.

Hosté nevěděli kam dřív skočit, Brož v jejich svatyni ale doslova čaroval. Definitivní potvrzení tří bodů pro Duklu přišlo deset minut před koncem, kdy se trefil křídelník Anděl.

I potom měla ještě domácí řadu příležitostí, na skóre se však již nic nezměnilo. „Od druhé třetiny jsme šli za vítězstvím. Třebíč sice po druhé brance ožila, ale i když jsme tam udělali nějaké chyby, kluci utkání zvládli. Utkání rozhodlo, že jsme byli produktivnější,“ uvedl hostující kouč Petr Vlk.

TŘEBÍČ - JIHLAVA 2:4

Branky a nahrávky: 9. Šťovíček (Michálek, Bittner), 42. Nedvídek (Vodný) – 23. Holý (Poletín), 25. Fronk (Anděl, Poletín), 35. Skořepa (Čachotský, Půža), 50. Anděl (Fronk, Poletín). Rozhodčí: Barek, Pilný – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 3765. Třetiny: 1:0, 0:3, 1:1. Třebíč: Jekel – Jenáček, Nedbal, Forman, Furch, Čejka, Hort – Bittner, Šťovíček, Michálek – Vodný, Nedvídek, Havlát – Havránek, Král, Kratochvíl – Paták, Václavek, Ferda. Jihlava: Brož - Mareš, Staněk, Půža, Holý, Kolář, Piegl – Čachotský, Skořepa, Pekr – Anděl, Poletín, Fronk – Harkabus, Čermák, Jiránek – Davídek, Lichanec, Vála.