Dvě třetiny byli domácí hokejisté jasně lepší, trápili se však se střelbou a s nevyužíváním přesilových her. Přesto získali dvoubrankový náskok a mohli odehrát závěrečné dějství v klidu.

To se však nestalo. V úvodu třetí dvacetiminutovky Drtiči využili svoji početní výhodu, snížili, a na ledě se začala odbývat nefalšovaná hokejová bitva.

Domácí ještě dvakrát odskočili, hosté dokázali vždy znovu snížit. O perně vybojovaných třech bodech tak rozhodl až střelou do prázdné kadaňské svatyně Kratochvíl čtyřiadvacet sekund před koncem duelu.

TŘEBÍČ – KADAŇ 5:3

Branky a nahrávky: 9. Jenyš (Král, Kratochvíl), 35. Jenáček (Václavek), 50. Bittner (Král, Šťovíček), 57. Nedvídek (Bittner), 60. Kratochvíl (Šťovíček) – 43. Trefný (Chlouba), 53. Koblížek (Klodner), 59. Wágner (Chlouba, Chalupa). Rozhodčí: Skopal, Doležal – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:7, navíc Rindoš a Michnáč (oba K) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 773. Třetiny: 1:0, 1:0, 3:3. Třebíč: Jekel - Mikyska, Nedbal, Forman, Hort, Jenáček, Furch – Havránek, Šťovíček, Michálek – Vodný, Bittner, Nedvídek – Jenyš, Král, Kratochvíl – Malec, Václavek, Havlát – Ferda.