KLATOVY – PELHŘIMOV 6:5

Pelhřimov odcestoval na zápas Čech bez čtyř zraněných hráčů. Navzdory tomu sehrál solidní partii. Hned v první minutě získal vedení, když trestné střílení proměnil Marek Hadrava. Klatovy ale rychle reagovaly. Ve 4. minutě se trefil do šibenice Pacanda, vzápětí zrealizoval obrat Kubeš a ve 12. minutě upravil na 3:1 Vavřička. Brankáři měli dál dost práce, takže se skóre rychle měnilo. V 17. minutě snížil na rozdíl gólu pelhřimovský Kopic.

Ve druhé části domácí nakročili bezchybnou defenzívou k vítězství. Jejich náskok navíc zdvojnásobil Pacanda. Pelhřimov se však nevzdal, Kopic v úvodu poslední dvacetiminutovky zkompletoval hattrick a obrat ve skóre dokončil prakticky vzápětí Vysloužil. Z pelhřimovského pohledu nebyl ale konec. Ve scénáři zápasu byl připravený ještě jeden obrat. V 55. minutě srovnal Topinka a o tom, že body zůstanou doma rozhodl 150 vteřin před koncem střelou z bezprostřední blízkosti Houfek.

Branky a nahrávky: 4. Pacanda (Houfek, Topinka), 6. Kubeš, 12. Vavřička (Kodýtek), 27. Pacanda (Kubeš), 55. Topinka, 58. Houfek (Kubeš, Pacanda) – 1. Marek Hadrava (TS), 17. Kopic, 41. Kopic, 46. Kopic, 47. Vysloužil. Třetiny: 3:2, 1:0, 2:3. Pelhřimov: Hlaváč – D. Kasalý, Kalenda, Hráček, Oščádal, Votápek, Plachý, Kopic, Vysloužil, Martin Hadrava, F. Kasalý, Marek Hadrava, Šulák, Kaminsky, Siříště.

ŽĎÁR N. S. – NYMBURK 5:3

První příležitost si vypracovali hráči Nymburka, gólman Sláma však svůj mančaft v 7. minutě podržel. Poté převzali otěže zápasu do svých rukou hokejisté Žďáru a mezi 15. a 17. minutou se hned třikrát gólově prosadili. Nejprve si zpracoval puk Kunstmüller a poslal domácí do vedení. Uběhlo jen půldruhé minuty a Bureš se nemýlil z pravé strany – 2:0. Za další minutu se z branky radoval také Štěpánek.

Start do prostřední části měli hosté doslova raketový. Už po čtyřiceti vteřinách totiž překonal Slámu Loučka. S odpovědí přispěchal Štěpánek, jeho střelu bez přípravy ovšem strážce hostující svatyně zlikvidoval. Další branky se tak více než sedm stovek diváků dočkalo až ve 40. minutě. Bureš pěkně našel Pytlíka a bylo to znovu o tři góly – 4:1.

V závěrečné dvacetiminutovce Plameny nemusely nikam pospíchat a mohly se v klidu soustředit na údržbu komfortního náskoku. Jenže přišla dvě okénka v defenzivě, která zadělala na drama.

V 50. minutě zůstal u pravé tyče branky Žďáru volný Arnošt a do odkryté branky snížil. Za další dvě minuty nahazoval ten samý hráč kotouč před domácí svatyni a jeden ze žďárských obránců jej nešťastně srazil za záda bezmocného brankáře Slámy. Naštěstí už za krátkou chvíli bylo o výsledku definitivně rozhodnuto. Po zaváhání obrany hostů se zčistajasna zjevil před hostující svatyní osamocený Gregar a brankou na 5:3 uzavřel skóre utkání.

„O výsledku rozhodlo úvodních dvacet minut. V nich jsme byli aktivnější a vytvořili jsme si tříbrankový náskok. Na začátku druhé třetiny jsme polevili, Nymburk dokázal snížit, ale na to jsme odpověděli dalším gólem. V poslední třetině jsme udělali dvě chyby v obraně, opět jsme však přispěchali s odpovědí. Podali jsme dobrý výkon, tři body zůstaly po zásluze doma,“ hodnotil výhru asistent trenéra Žďáru Radovan Biegl.

Branky a nahrávky: 15. Kunstmüller (Kolda, Gregar), 16. Bureš (Kuřítko), 17. Štěpánek (Pytlík), 40. Pytlík (Bureš, Poizl), 54. Gregar – 21. Loučka (Eis, Bičiště), 50. Arnošt (Stehlík, Planý), 52. Arnošt (Štěpánek, Kolouch). Rozhodčí: Čuňočka – Král, Vašíček. Vyloučení: 1:4. Bez využití: 0:0. Diváci: 737. Třetiny: 3:0, 1:1, 1:2. Žďár nad Sázavou: Sláma – Pleva, Lojek, Poizl, Peslar, Sedláček, Kolda – Štěpánek, Vítek, Pytlík, Kuřítko, Bureš, Jícha, Gregar, Stehlík, Kunstmüller, Nagy, Krupka, Dospěl.

M. BUDĚJOVICE – H. BROD 4:3

Vstup do zápasu vyšel lépe hostům, které poslal do vedení využitou přesilovkou Tomáš Semrád, z kruhu prostřelil Brože. Netrvalo však dlouho a početní výhodu měli i domácí. Krutiš dostal puk do prostoru mezi kruhy a zamířil pod víko. Moravské Budějovice otočily vývoj střetnutí ještě do přestávky. Obránce Peroutka při další přesilové hře od modré zamířil do šibenice.

Havlíčkobrodští Bruslaři mohli vyrovnat v polovině zápasu, ale Beneš v rozhodující chvíli před Brožem puk nezvedl. Po bezbrankové druhé třetině se tak rozhodovalo po změně stran.

Do třetí části si Žihadla přinesla přesilovku, kterou krátce po návratu ze šaten využil ranou od modré čáry Čermák. V 55. minutě předvedli domácí kapitán Pucher s Čermákem pohlednou akci, na jejímž konci stál Matějka a kotouč uklízel do poloodkryté klece. Závěr však patřil Brodu, jenže přesilovkový gól Třetiny a trefa Milfaita znamenaly jen korekci výsledku.

„Kromě prvních deseti minut jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli. Dobré utkání a jsme rádi, že jsme ho zvládli. Dostali jsme gól při hře šest na čtyři, ale před tím netrefili prázdnou bránu a pak několik vteřin před koncem inkasovali na 4:3. Stávat by se to nemělo, ale je to druhá liga. I když se to nezdá, měli jsme zápas pod kontrolou,“ shrnul budějovický kouč Augustin Žák.

„První dvě třetiny se nemáme za co stydět, ta poslední už byla jen vabank. Zápas byl vyrovnaný a možná i v některých momentech jsme měli navrch. Vytvořili jsme si šance, ale soupeř šel do vedení, a to hlavně po našich oslabeních. Ty nás bohužel v posledních zápasech stojí body. Opět jsme měli hodně vyloučených, říkáme si to den co den. Rozhodující tečkou za naší porážkou byl podle mě gól na 3:1 hned po návratu z kabiny, prohráli jsme buly a od modré čáry inkasovali. Pak jsme se samozřejmě snažili, ale inkasovali ještě čtvrtou branku, naší urputností jsme zápas dotáhli do těsné porážky,“ hodnotí asistent brodského trenéra Ladislav Fixa.

Branky a nahrávky: 10. Krutiš (Čermák, Pucher st.), 18. Peroutka (Horký, Kliment), 41. Čermák (Pucher st., Matějka), 56. Matějka (Čermák, Juráň) – 7. T. Semrád (Endál, Přidal), 58. Třetina (T. Semrád), 60. Milfait (Třetina, Endál). Rozhodčí: Vrba – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 11:10, navíc Čermák (MB), Třetina (HB) oba 10 min. OT. Využití: 3:2. Diváci: 948. Třetiny: 2:1, 0:0, 2:2. Moravské Budějovice: Brož – Čermák, Kabelka, Sobotka, Pelikán, Kliment, Peroutka – Juráň, Pucher st., Matějka, Rytnauer, Krutiš, Horký, Lupač, Bulín, Salák. Havlíčkův Brod: Novák – T. Semrád, Lacina, Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis – Endál, Třetina, Přidal – Voříšek, Milfait, Kozlík – Chlubna, Kuchta, Beneš – Šuhaj, Ludvík.

Ostatní výsledky 29. kola: Kolín – David Servis České Budějovice 7:2, Tábor – Písek 3:1.

10. Písek 29 5 1 1 22 66:129 18

Příští kolo (středa): David servis České Budějovice – MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (18.00), HAVLÍČKŮV BROD – Tábor (18.00), Písek – Klatovy, PELHŘIMOV – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU (18.00), Nymburk – Kolín.