Úvod utkání nepřipomínal vyhrocené utkání play-off. Oba celky nastoupily hodně opatrně, a i když optickou převahu měli domácí, poprvé udeřilo do jejich branky. Nenápadné nahození od modré tečoval ze vzduchu David Merta a Litoměřice vedly.

Domácí se výrazně připomněli až v osmé minutě. Ve výborné pozici se ocitl Čachotský, Král jej ale skvěle vychytal lapačkou.

Jinak se hrálo spíše ve středu hrací plochy, domácí měli problémy především s rozehrávkou obránců, kde vyrobili spoustu chyb.

Spásu poněkud se trápící Dukle přineslo oslabení. Při vyloučení Dostálka se po bleskovém výpadu z obrany prosadil po milimetrové přihrávce Anděla Matěj Pekr – 1:1. O chvíli později po skončení první přesilovky napřáhl od modré Holý a Jihlava poprvé v letošním play-off vedla.

Svůj náskok pak favorit navýšil opět v oslabení, když si na pas za obranu najel Adam Zeman a své sólo proměnil v druhý gól Dukly v oslabení. Litoměřice sice poté přežily bez úhony svoji třetí přesilovku, ale namlsaný Zeman se v plném počtu hráčů znovu prosadil a nasměroval svůj tým k prvnímu bodu v sérii. „V přesilových hrách jsme zklamali,“ uznal trenér hostí David Bruk. „Nechali jsme si dát dvě branky a máme do dalších utkání o čem přemýšlet. Dukla ale byla lepší.“

Třetí třetina byla ve znamení snahy hostí utkání ještě zachránit, jenže Stadion se prosadil jen jednou. A co víc, v poslední minutě pojistil výhru trefou do prázdné branky Vlastimil Dostálek. Dukla tak i potřetí v této sezoně doma zdolala Litoměřice poměrem 5:2 a ujala se vedení v sérii. „Jsme rádi, že jsme úvodní utkání zvládli,“ pochvaloval si kouč Dukly Petr Vlk. „Litoměřice hrály urputně a hodně nám znepříjemňovaly život.“

Druhé utkání je na programu v sobotu opět od 17.30 hodin.

JIHLAVA - LITOMĚŘICE 5:2

Branky a nahrávky: 15. Pekr (Anděl), 25. Holý (Bezúch, Zeman), 27. Zeman (Matějíček), 31. Zeman (Holý, Bezúch), 60. Dostálek (Kajínek, Werbik) – 5. Merta (Marcel, Pavlas), 50. Jánský (Korkiakoski, Marcel). Rozhodčí: Dědek, Cabák – Lukš, Novák. Vyloučení: 5:4, navíc Dostálek (J) 10 min. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 2 811. Třetiny: 1:1, 3:0, 1:1. Stav série: 1:0. Jihlava: Lundström – Pohl, Kajínek, Matějíček, Štebih, Holý, Suchánek, Půža – Pekr, Skořepa, Anděl – Čachotský, Werbik, Dostálek – Bezúch, Zeman, Jiránek – Hrníčko, Hlinka, Harkabus.