Trenéři třebíčských mladíků Štěpán Oberreiter a Karel Vejmelka, kteří ve středu na domácím ledě přivítají Znojmo, optimální sestavu teprve hledají. „Máme před sebou velký kus práce. Musíme dát mužstvo dohromady a pokusit se také nějaký zápas vyhrát," nechal se slyšet kouč Horáků Štěpán Oberreiter.

Mladí Slávisté mají letní galeje dávno za sebou. „Přípravné období jsme začali zkraje května. Trénovali jsme osm týdnů po šesti jednotkách. Zapojilo se celkem 20 hráčů a příprava probíhala podle plánu. Vyvrcholením bylo závěrečné soustředění na Jalovci," popisuje Oberreiter a pokračuje.

„Hráči k tomu přistupovali v rámci svých možností a jsou mezi nimi rozdíly, co se týče kondice i nasazení. To se pak projevuje i na ledě. S docházkou jsme spokojení. Horší už to bylo s přístupem některých hráčů, kteří na tom musí sami zapracovat. My nemůžeme nikoho nutit, aby každé cvičení dělal naplno," vysvětluje třebíčský kouč.

Od konce července se jeho družina stejně jako ostatní družstva v Třebíči připravuje na ledě. „Na led jsme šli 26. července, kdy ještě někteří hráči byli na dovolených, ale postupně se to doplnilo a teď nás chodí dvacet, plus dva brankáři. Příprava na ledě potrvá zhruba pět týdnů a budeme se z toho snažit udělat sestavu na novou sezonu," hlásí kormidelník Horácké Slavie.

Třebíčští mladíci odstartovali kolotoč přípravných zápasů už před týdnem. „Všichni kluci dostanou v přípravných zápasech stejnou šanci. Potom se vše vyhodnotí a z toho vzejde sestava. Nebude to nic jednoduchého, protože mezi hráči jsou obrovské rozdíly," podotýká Oberreiter.

Tři mladší dorostenci - Vlk, Průša a Marek byli posunuti do staršího dorostu. „Navíc nám vypadli dva hráči kvůli zranění, snad se dají včas dohromady. Budeme chtít po dohodě s trenéry staršího dorostu, aby nám pomohli, protože tento tým je složen převážně z loňských starších žáků," nechal se slyšet šéf třebíčské střídačky.

Jeho svěřence nic lehkého nečeká. „Sezona bude hodně těžká a snad se nám podaří kluky přesvědčit, aby se nezbavovali kotouče, drželi se na puku, pracovali s ním a vyhrávali osobní souboje. Dnešní hokej je především o pohybu. Na tom všem musíme zapracovat, máme na to víc jak měsíc. Cílem je sezonu zdárně odehrát," pravil Oberreiter.