Staronový kouč tak u prvoligového dorostu nahradí Romana Vondráčka, který právě jeho nahradil u juniorského týmu.

„Byl to takový „čenč“, jen jsme pana Oberreitera posunuli opačným směrem než Romana Vondráčka, k dorostu,“ upřesňuje generální ředitel třebíčského klubu Karel Čapek.

„My totiž neoplýváme velkou zásobou trenérů a museli jsme pana Slámu, který ještě trénuje muže, na dorostenecké lavici někým posílit, tak jsme tu práci nabídli panu Oberreiterovi, jehož práce si považujeme,“ dodal.

Oberreiter tak vytvoří trenérské duo s dosavadním trenérem Lubošem Slámou. „Budou trénovat spolu, hlavní slovo bude mít pan Sláma,“ říká klubový funkcionář.

V podobném duchu hovořil i sám trenér „Budu Lubošovi pomáhat a nebudu zasahovat do zaběhnutých kolejí, které nelze v průběhu sezony, obzvlášť v důležitém období, měnit,“ říká kouč Štěpán Oberrieter.

Ten už s mužstvem absolvoval tři tréninky a dva přípravné duely proti Jihlavě, ve kterých jeho noví svěřenci v prvním měření sil podlehli 2:3 a ve odvetě remizovali 3:3.

„Zatím se rozkoukávám a poznávám hráče. Je to mužstvo bojující o první místo a postup do extraligy,“ prozrazuje své první poznatky nový lodivod.