Pro klub byl Mejzlík volbou číslo jedna. Nejen že v Horácké Slavii dlouhá léta pracuje u mládeže, ale hlavně pro ni "dýchá". A také má v klubu jako jediný trenérskou A-licenci.

Čtrnáct dní po nešťastné události tak mají hráči prvoligového výběru nového kouče. „K týmu se připojil Roman Mejzlík. Nastupuje na pozici hlavního trenéra a zároveň sportovního manažera pro A-mužstvo,“ potvrdil předseda klubu Martin Svoboda na webu HST. „Postupně se bude seznamovat a zabudovávat do organizační struktury v oblasti prvního mužstva a zároveň ještě bude vykonávat práci na svojí současné pozici hlavního trenéra dorostu a juniorů,“ uvedl Svoboda s tím, že k mládežnickým výběrům se budou hledat trenéři noví.

Dvaapadesátiletý Roman Mejzlík s hokejem v Třebíči začínal, ale také hrával za jihlavskou Duklu, s níž vybojoval titul mistra Československa (1990/1991). Odehrál i tři přípravná utkání v dresu české reprezentace a byl draftován Edmontonem Oilers. Zahrál si i v samostatné české elitní soutěži. Nejprve za Zlín, poté za Kometu Brno. Vyzkoušel si i německé angažmá a hráčkou kariéru zakončil v Havlíčkově Brodě.

Tu trenérskou naopak spojil hlavně s rodnou Třebíčí. Jen krátce působil v Dukle. Mejzlík působil dlouhá léta u mládežnických výběrů, ale několikrát vedl i muže. Zprvu jako asistent, v roce 2011 se posunul do sesle hlavního kouče. V ní ale dlouho nevydržel.

Nyní v klubu věří, že společně s asistentem Jaroslavem Barvířem to bude mnohem delší štace. A co nejvíce úspěšná. Motivaci budou mít určitě všichni, nejen trenéři, ale i hráči. Navázat na skvělé výkony, které Třebíč předváděla pod bývalým koučem Novákem.