Hodně k tomu přispěl výkon brankáře Žukova, který si držel dlouho čisté konto. „Max opět ukázal, jak skvělý brankář je. Máme v něm momentálně velkou oporu,“ chválil muže v brankovišti trenér Viktor Ujčík.

I proto byla Třebíč po většinu zápasu v šachu a náskok hostů zvolna narůstal. „Do druhé třetiny jsme vstoupili lépe a měli jsme šance, ale dostali jsme opět laciný gól, který nám soupeř doslova dostrkal nohama do brány,“ vyjádřil zmar David Dolníček.

Puk za Jekela propasíroval Lichanec. Nejen jeho za to pochválil spoluhráč Tomáš Jiránek. „Šlo o super práci celé pětky. Kluci tam dotlačili puk i s gólmanem. Takové góly se v play-off budou hodit, protože tam přesně takové padají,“ prohlásil.

Třebíč neprůstřelnost brankáře Žukova dokázala zrušit až sedm minut před koncem. To už ale mazala tříbrankové manko, protože předtím dostal možnost dát průtok gólové radosti právě Jiránek. „Ve třetí třetině jsme ještě zkusili zápas otočit, bohužel se nám to nepovedlo,“ omezil se na suché konstatování David Dolníček.

Více radosti měl pochopitelně Viktor Ujčík, podle nějž byl zápas dobrou přípravou na blížící se play-off. „Chtěli jsme po hráčích více důrazu, bojovnosti. V tomto směru mě potěšili. Chuť po vítězství nám nechyběla,“ ohlédl se za duelem.