Neuvěřitelně napínavé derby rozhodl Pytlík

Žďár nad Sázavou – Očekávání nezklamali. Hokejisté Žďáru nad Sázavou a Havlíčkova Brodu ve středečním podvečeru předvedli více než patnácti stovkám diváků výtečnou podívanou, ale také neskutečné drama. V dohrávce 23. kola II. ligy skupiny Střed se nakonec radovaly žďárské Plameny, jejichž hrdinou se stal šestnáctiletý dorostenec Jaromír Pytlík, autor vítězné branky z předposlední minuty zápasu.

11.1.2018

Ve středeční dohrávce 23. kola II. ligy – skupiny Střed doma zdolali hokejisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) rivala z Havlíčkova Brodu (v červeném) těsně 4:3, když vítěznou branku zaznamenali v předposlední minutě hry.Foto: Petr Nedvěd

ŽĎÁR N. S. – H. BROD 4:3
Úvod derby se nesl ve slavnostním duchu. Jedna z legend českého hokeje, mistr světa z roku 1985 Jaroslav Benák, který byl před časem uveden do Síně slávy českého hokeje, dostal věcný dar od žďárského klubu jako poděkování za jeho trenérskou práci, kterou až do konce minulé sezony odváděl pro Plameny.

Úvodní dějství nabídlo šance před oběma brankami, góly však začaly padat až po změně stran. Jako první se radovali hostující Bruslaři, ránou od modré využil přesilovou hru Semrád – 0:1. Žďár pak svého soupeře přitlačil, po několika nevyužitých příležitostech zahřmělo až minutu před druhou sirénou, parádní přihrávku Štěpánka efektně tečoval za Novákova záda Vítek – 1:1.

Herní převahu si Plameny přenesly také do úvodu závěrečné dvacetiminutovky a již po dvou minutách hry je před brankovištěm osamocený Stehlík dostal do vedení. Deset minut před koncem našel parádní přihrávkou Štěpánek Pytlíka a za stavu 3:1 to vypadalo, že žďárští hokejisté míří za třemi body. Lídr tabulky však utkání nezabalil a během sedmapadesáti vteřin skóre vyrovnal.

V 55. minutě se před brankou nejlépe zorientoval Třetina a poměrně šťastnou trefou dostal Bruslaře zpět do hry. Za necelou minutu se puk před brankou Žďáru odrazil na hokejku Kuchty, který z úhlu vyrovnal na 3:3. Zdálo se, že derby bude muset rozhodnout až prodloužení, jenže v čase 58:19 zaváhala hostující obrana ve vlastním obranném pásmu, do nějž si najel žďárský benjamínek Jaromír Pytlík a trefou nad pravý beton gólmana Nováka definitivně překlopil misky vah na stranu Žďáru – 4:3. Bruslaři se ještě pokusili odvoláním strážce jejich svatyně na střídačku utkání vyrovnat, ale Plameny si v závěru zisk tří bodů dokázaly pohlídat.

„První třetina vyzněla pro hráče Brodu, ale poté už jsme začali hrát svoji hru. I poté, co jsme ztratili vedení 3:1, jsme šli za vítězstvím a nakonec jsme za to byli odměněni,“ pochvaloval si kormidelník Plamenů Michal Konečný.

„Od druhé třetiny měla hra tempo a spád. Šli jsme do vedení, Žďár však dokázal skóre otočit. Díky zvýšené aktivitě jsme vyrovnali, v závěru bohužel hráči podcenili situaci a inkasovali jsme rozhodující branku,“ zhodnotil derby asistent trenéra Havlíčkova Brodu Ladislav Fixa.

V sobotu čekají na vedoucí duo tabulky souboje s mužstvy z jejího suterénu. Žďárské Plameny se od 17.30 představí opět před svými fanoušky, když přivítají českobudějovický David Servis. Hráče Havlíčkova Brodu pak čeká výjezd na led posledního Písku.

Branky a nahrávky: 39. Vítek (Štěpánek), 42. Stehlík (Gregar, Kunstmüller), 50. Pytlík (Štěpánek, Beneš), 59. Pytlík (Gregar, Krupka) – 24. Semrád (Endál), 55. Třetina (Vašíček), 56. Kuchta (Vašíček, Michálek). Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 7:7, navíc Jícha (Žďár n. S.) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 512. Třetiny: 0:0, 1:1, 3:2. Žďár nad Sázavou: Řehoř – Pleva, Lojek, Beneš, Poizl, Peslar, Sedláček, Kolda – Štěpánek, Vítek, Pytlík, Kuřítko, Bureš, Jícha, Gregar, Stehlík, Kunstmüller, Dospěl, Krupka, Kovářů. Havlíčkův Brod: Novák – Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Balgalvis, Kříž, Hrabaň – Přidal, Třetina, Endál, Voříšek, Milfait, Kozlík, Michálek, Šuhaj, Chlubna, Beneš, Ludvík, Kuchta.

10. Písek 25 4 1 1 19 59:112 15

Program 27. kola II. ligy – skupiny Střed (sobota 13. ledna): Nymburk – Tábor, Kolín – Klatovy, Žďár n. S. – David Servis Č. Budějovice (17.30), Písek – H. Brod, Pelhřimov – M. Budějovice (18.00).

Autor: Tomáš Pohanka

11.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

Výroba - Výroba Technici elektronici přístrojů, strojů a 18 000 Kč

Technici elektronici přístrojů, strojů a zařízení Elektrotechnik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Jste manuálně zručný elektrotechnik? Klidně můžete být i absolvent, když je tato práce pro Vás koníčkem. Do naší společnosti hledáme kolegy, kteří mají rádi samostatnou a různorodou práci při montáži a servisu strojů a zařízení. , , Co od vás očekáváme:, - Vyhlášku 50/78 Sb., - Řidičský průkaz skupiny B, , Co bude náplní vaší práce:, - Zajištění montážní a servisní činnosti , , Co vám nabízíme na této pozici:, - jednosměnný provoz, - odpovídající mzdu (včetně příplatků) a odměny (roční, ze zisku firmy), - možnost seberealizace a odborný a profesní růst, - 25 dní dovolené, - příspěvek na stravování, - zvýhodněný telefonní tarif u firemního mobilního operátora, - občerstvení na pracovišti., , Kde budete pracovat:, - Třebíč, Hrotovická 168., , Kdy se můžete stát součástí našeho týmu:, - Kdykoliv s možností nástupu ihned.. Pracoviště: Nuvia a.s. - provozovna třebíč, Hrotovická-Průmyslová Zóna, č.p. 168, 674 01 Třebíč 1. Informace: Eva Skálová, +420 568 409 815.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní lékař 22 000 Kč

Zubní lékaři STOMATOLOG. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Práce zubního lékaře v plně vybavené zubní ordinaci., U absolventů - podmínky pro získání - osvědčení odbornosti Praktický zubní lékař., Zkušený tým, celý úvazek, ale je možno dohodnout i zkrácený úvazek, progresivní systém odměňování.. Pracoviště: Tomková - dent s.r.o., Vltavínská, č.p. 1346, 674 01 Třebíč 1. Informace: Alena Tomková, +420 776 871 040-9-15hod..

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol UČITELKA 1. STUPNĚ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Základní škola mateřská škola kralice nad oslavou, příspěvková organizace, okres třebíč, Martinská, č.p. 52, 675 73 Rapotice. Informace: Iva Zejdová, +420 568 643 612.

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 15 000 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) ZEDNÍK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: - zednické práce, pokládka dlažby atd., Místo výkonu práce: Vysočina. Pracoviště: Lukáš tomanec, 675 05 Rudíkov. Informace: Lukáš Tomanec, +420 604 216 965.

Třebíč se v posledním divizním zápase rozloučila se soutěží porážkou

Slavnost Barchan v Jemnici.
50

Jemnice žila Barchanem. Podívejte se

OBRAZEM: Náměšť stvrdila postup do krajského přeboru

Třebíčsko – Je rozhodnuto. Fotbalisté Náměště-Vícenic uhájili v závěrečném kole I. A třídy konečné prvenství ve skupině B proti juniorce ze Žďáru nad Sázavou. Šebkovice sice podle očekávání padly v Herálci, ale díky okolnostem ve vyšších soutěží jejich místo není sestupové. O soutěž níž se poroučí Moravské Budějovice.

S šedesáti kily na Sněžku a Nazareth s Masarykem v Havířově: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 16. až 17. června 2018.

Z lesa u Bačkovic zmizelo dřevo

Bačkovice - Nařezané smrkové dřevo ukradl někdo z lesa u Bačkovic na Jemnicku.

Jaroměřické referendum je platné, lidé úložiště nechtějí

Jaroměřice nad Rokytnou - Obyvatelé Jaroměřic nad Rokytnou a místních částí v místním referendu nesouhlasili s vybudováním hlubinného úložiště.