Tedy brankář, který v kariéře hájil barvy konkurenčních Havlíčkova Brodu a Třebíče. Nyní si tedy, byť jen při exhibici a rozlučce Oldřicha Bakuse vyzkoušel i dres s logem jihlavské Dukly.

Stanislave, bylo toto vaše první utkání v jihlavském dresu?

Pokud jde o seniorský hokej, tak určitě ano. Jinak jsem za Duklu hrál v dorostu a byl jsem zde vlastně i na vojně. Ale za seniory to byl určitě můj první zápas. A doufám, že ne poslední.

Že by se schylovalo k velkému přestupu?

To si přeberte, jak chcete. Ale to byla spíš taková nadsázka. Žádné spekulace, prosím. (směje se)

Letos jste hrál v Havlíčkově Brodu, Třebíči, teď v Jihlavě. Takže jste si zkompletoval prvoligovou Vysočinu.

Já jsem především rád, že po tom, co se mi stalo v Brodě, mě Kamil Pokorný pozval a mohl jsem tam měsíc chytat. Odchytal jsem v Třebíči jedenáct zápasů a mohu říct, že jsem byl sám se sebou spokojený. Sezona tedy nakonec pro mě dopadla celkem slušně, hlavně, že jsem ji mohl aktivně dochytat.

Vy jste dosáhl svých osobních milníků až v pokročilém věku. Premiéra v extralize ve 34 letech, poprvé za Duklu ještě o dva roky později.

Já jsem hlavně moc rád, že mě Olda Bakusů pozval. My jsme spolu hráli pár let v Třebíči, od té doby jsme výborní kamarádi, něco jsme spolu zažili. Díky jeho pozvání jsem si mohl vychutnat atmosféru takového utkání a musím mu i takto poděkovat, že jsem u toho mohl být.

Nastoupil jste, sám jako ještě aktivní profesionální hráč, proti legendám českého hokeje a veteránům. Jak jste se cítil?

Jako veterán si ještě nepřipadám. Jsem pochopitelně spokojený s tím, že jsem si s klukama mohl zahrát. S některýma jsem ještě hrál. Byla tady parádní atmosféra, skvělí spoluhráči i protivníci. Co víc si přát?

Během zápasu hlásili, že Slavia porazila Třinec a vede 3:1 na zápasy. Sledujete stále výkony svého bývalého klubu?

Při zápase jsem to neslyšel, ale kluci v kabině říkali, že Slavia vede 3:0. Ale už před sérií jsem říkal, že Slavia na Třinec v play off umí. Když jsem tam byl já, vyřadili jsme je ve čtvrtfinále. Teď jenom, aby to potvrdili.

Pojďme zpátky k vám. Máte už nějakou představu, jak bude vypadat vaše příští sezona?

Ne, zatím to neřeším. Jsem teď na Úřadě práce, tak uvidíme, co bude. (směje se)

Stanislav Neruda

Narozen: 17. 3. 1974
Kluby: Horácká Slavia Třebíč, Rebel Havlíčkův Brod, Spartak Pelhřimov, Slavia Praha
Extraligová bilance: 41 zápasů (2032 minut), průměr 2,44, úspěšnost 91 %, vicemistr ČR (2009)
Letošní sezona: 18 zápasů (945 minut), průměr 3,30, úspěšnost 90,66 % (H. Brod, Třebíč)