Zatímco v Hradci Králové se z direktu ještě oklepali a rozhodli v prodloužení, v sobotu v 26. kole první ligy už se na domácím ledě nevzpamatovali a podlehli Kadani na nájezdy.


„Hráli jsme dobře půl zápasu, pak nám soupeř ukázal, že hokej hrát umí,“ bilancoval na pozápasové tiskové konferenci třebíčský trenér Kamil Pokorný.
Zklamaný kouč si nebral servítky. „Naši hráči za stavu 5:1 vůbec neměli ze soupeře respekt, mysleli si, že z něho ještě udělají šašky. Nevážili si vedení, nerespektovali sílu soupeře a ten jim to ukázal.“


Horácká Slavia v přímém duelu o 13. místo vedla v půlce zápasu už 5:1 a zdálo se, že jasně kráčí za třemi body.
Jenže… Severočeši dvěma góly v poslední pětiminutovce druhé třetiny snížili na rozdíl dvou gólů.


„Neproměnili jsme přesilovku pět na tři, soupeř ji využil. Tam se zápas začal otáčet. Kadaň nám ukázala, že je nebezpečná. Bohužel hráči to pořád nebrali v potaz, přestože jsme je na to upozorňovali,“ dodal lodivod čtrnáctého týmu tabulky.


Když slovenský forvard v třebíčských službách Peter Sojčík v 46. minutě zvýšil svým druhým gólem v utkání na 6:3, zdálo se, že je rozhodnuto.
Nebylo! „Najednou vznikla panika, hráči zjistili, že mají proti sobě zdatného soupeře, ale to už bylo pozdě,“ litoval Pokorný.


Pět minut před koncem už to bylo jen o gól. Domácím v krizi příliš nepomohl ani oddechový čas, kdy trenéři hráče nabádali, aby zklidnili hru a hráli co nejvíc v útočné třetině.

Nakonec se ale vyrovnávacímu gólu stejně neubránili. Kadaňský gólman Miroslav Hanuljak odjel z brány a domácí při power play ztrestal v čase 59:34 Martin Szakal.

Prodloužení tentokrát – narozdíl od středečního duelu v Hradci – rozhodnutí nepřineslo.

A tak třebíčští diváci letos poprvé viděli nájezdy. Třebíčský Petr Obdržálek první proměnil, ale ve čtvrté sérii už neuspěl. Následně vypukla radost na kadaňské střídačce, protože David Balázs Radka Fialu překonal.


„Doslova jsme vstali z mrtvých,“ pronesl při bilancování trenér vítězů Milan Černý. „Musím ocenit víc než hru morálku našeho mužstva, které nesložilo zbraně ani za nepříznivého stavu. Dokázali jsme se neuvěřitelně zvednout,“ pochvaloval si.

TŘEBÍČ – KADAŇ 6:7 sn


Branky a nahrávky: 8. Klejna (Sojčík, Rákos), 15. Čech (Trončinský, Zahradník), 16. Sojčík (Rákos, Klejna), 21. Čech (Zahradník, Vrba), 26. Zahradník (Vrba), 46. Sojčík (Klejna, Obdržálek) – 9. Valský (Šíp, Kramár), 36. Derfler (Pospíšil), 39. Balázs (Derfler, Valský), 52. Zika (Kajer), 55. Derfler (Polanský, Pospíšil), 60. Szakal (Valský, Pospíšil), rozhodující nájezd Balázs. Rozhodčí: Přikryl – Klein, Novák. Vyloučení: 4:9, navíc Šíp (Kadaň) 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 1380. Třetiny: 3:1, 2:2, 1:3. Třebíč: Fiala – Hrbáček, Trončinský, Flamík, Kaláb, Sedláček, Havran, Sláma, Bulička – Čech, Zahradník, Vrba – V. Burian, Nahodil, Staněk – Sojčík, Rákos, Klejna – Přibyl, Obdržálek, Stejskal. Kadaň: Hanuljak – Szakal, Kramár, Pospíšil, Zmeškal, Mašek, Kloz, Boguský – Valský, Šíp, Balász – Polanský, Derfler, Zika – Indra, Rybecký, Kajer – Hartman, Ton, Chyba.