První zápas sezóny se blíží. Cítíte předstartovní horečku?
Na úvodní zápas se těšíme. Po přípravě máme čisté svědomí, udělali jsme spoustu práce. Bohužel nás momentálně kosí marodka, takže před prvním duelem máme řadu otazníků v sestavě. Především v obraně máme problémy.

Program prvního kola
Středa, 12. září: Frýdek-Místek – Sokolov (17.00), Zlín – Poruba, TŘEBÍČ – Vsetín (oba 17.30), Znojmo – JIHLAVA, Prostějov – Pardubice B, Kolín – Přerov, Slavia – Litoměřice (vš. 18.00).

Vím, že každý hovoří o tom, že start je důležitý. Ale základní část se vždy rozhoduje až po Vánocích…
To je sice pravda, ale i tak musíte začít naplno od prvního kola. Je potřeba pravidelně bodovat. Není to o tom, že si v listopadu řekneme: Tak teď zabereme a půjde to. Je nutné hrát konstantně a pravidelně sbírat body.

Jakou kvalitu bude podle vás mít první liga?
Letošní ročník bude ohromně těžký. Vidím takových pět šest hlavních favoritů, ale soutěž bude přesto velmi vyrovnaná. Proto hovořím o tom, že důležitý bude každý bod.

Horácká Slavia se ale snad bát nemusí. Máte za sebou dva velmi povedené ročníky soutěže. Jaké cíle máte letos?
Jsme si vědomi toho, že naše výsledky v posledních dvou letech byly nadstandardní počin. Budeme znovu sázet na naši osvědčenou hru. Spokojení budeme, pokud se bezpečně dostaneme do play-off. Nemáme žádné velké hladové oči, naopak máme respekt k soupeřům.

Když jste mluvil o důležitosti prvních zápasů, hned v premiéře přijede do Třebíče jeden z nejtěžších protivníků.
To není jenom o Vsetínu. V prvních šesti kolech na nás jde jeden silný soupeř za druhým. Nejprve právě loňský finalista, který pravidelně usiluje o postup. Potom Pardubice, které se poučily a mají fantastické podmínky, poté Poruba, další z favoritů… To je pro nás start jako hrom. O to více mě mrzí, že nejsme kompletní.