„Dobře jsme bruslili, využívali šance, ale Chomutov proměnil o jednu víc. Je to škoda, zápas byl hodně vyrovnaný a měli jsem reálnou šanci uspět,“ zhodnotil porážku 3:4 devatenáctiletý Lukáš Nahodil.

„První třetina pro mě byla těžká, z mé strany to určitě nebyl žádný zázrak. Během druhé se mi začalo dařit, dobře jsme se sehráli s Čápem (Petr Zahradník – pozn. red.),“ popsal třebíčský mladík.

Nahodil si do kanadského bodování připsal dva body za gól a nahrávku. „Jsem rád, že se mi daří a že umím dávat góly i nahrávat.“ A mohl na tom být ještě lépe… Ve druhé třetině najížděl zleva sám na Horčičku. Branku však minul.

Nejproduktivnější hráč juniorského týmu za seniory nastoupil už loni, ale to se v áčku teprve rozkoukával. Letos už přidává také body – v 16 zápasech jich posbíral 7 (2+5).

„Je strašně namáhavé nastupovat za oba celky. Ale měli jsme dobrou letní přípravu. Zatím to jde vydržet, horší bude, až mi dojdou síly,“ říká vytížený junior.

Zítra bude nejspíš pomáhat áčku při duelu v Berouně. „Musíme do zápasu vletět jako uragán, hned ze začátku proměňovat gólové příležitosti a soupeře rozmetat,“ přeje si Nahodil.