Stále ve hře o postup do semifinále play-off jsou hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Ti ve čtvrtečním čtvrtém utkání zdolali zdolali Litoměřice 3:2 až v prodloužení a vyrovnali tak stav série na 2:2. „Dvakrát jsme vedli, bohužel hosté pokaždé dokázali vyrovnat. Byl to náročný zápas, ale pomohla nám obrovská podpora fanoušků,“ pochvaloval si po utkání pro klubový web asistent trenéra Třebíče Jaroslav Barvíř.

Před rozhodujícím pátým zápasem, který se odehraje v sobotu na ledě Litoměřic, je optimistou. „Věřím, že poslední zápas v Litoměřicích vyhrajeme. Už jen kvůli našim fandům chceme jít co nejdál,“ zdůraznil Barvíř.

Pokud by se hokejistům Třebíče postup podařil, v semifinále play-off by narazili na Zlín. Ten si ve čtvrtfinále ve třech zápasech poměrně hladce poradil s Prostějovem.

Fotbalisté Havlíčkova Brodu (v černém) se v domácí jarní mistrovské premiéře v sobotu utkají na umělé trávě s Velkou Bíteší.
Urodí se další remíza? Fotbalisté Brodu si to s Bíteší rozdají o elitní pětku

Překvapení, senzace, šok. Všechna tato slova naprosto přesně vystihují hodnocení výsledky čtvrtfinálové série Chance ligy mezi hokejisty Dukly Jihlava a Poruby. Celek z Vysočiny, až osmý celek konečné tabulky základní části druhé nejvyšší soutěže, totiž vyřadil jejího suverénního vítěze 3:1 na zápasy.

Rozhodnutí padlo ve čtvrtečním čtvrtém utkání, které Dukla vyhrála 5:3. „Všichni naši hráči tomu šli ohromně moc naproti. Ať již odhodláním, bojovností, ale i obětavostí. Jsem přesvědčený, že si postup zasloužili,“ zářil po čtvrtečním duelu v hodnocení pro klubový web trenér Dukly Viktor Ujčík.

Jedním dechem ovšem nezapomněl dodat, čím vším si se svými svěřenci musel v tomto ročníku projít. „ Měli jsme úzký kádr, odcházeli nám někteří hráči, navíc se nám zranila i gólmanská jednička. Ta sezona není vůbec jednoduchá a nevyvíjela se pro nás dobře,“ připomněl.

Nejlepším možným způsobem se útočník fotbalistů Ždírce Matěj Vopršal (v zeleném dresu) vrátil na zelený pažit. V neděli totiž přispěl gólem k výhře ve Velkém Meziříčí.
Vopršal už zase střílí góly. Je to skoro neuvěřitelné, usmíval se útočník Ždírce

Skalpu vítěze základní části si velice považuje. „Všechno to, o čem jsem hovořil, nás dokázalo stmelit. Celou sezonu jsme se třeba trápili v přesilovkách a teď se to naopak najednou sešlo. Vyřadit tým, jako je Poruba, je obrovským úspěchem,“ uznal Ujčík.