K vidění bude souboj nejlepších dvou celků prvoligové tabulky. Hokejisté Horácké Slavie Třebíč doma od 17.30 přivítají Porubu. Ta na druhém místě ztrácí na lídra pět bodů.

Třebíčským se ale v poslední době daří, což potvrdili také v předchozím kole, kdy netradičně v neděli zvítězili na ledě ještě vloni extraligového Zlína 3:1.

Udělají Horáci další krok k triumfu v základní části? „Nečeká nás nic lehkého, bude to těžký zápas. My se ale vracíme na domácí led, takže budeme chtít našim fanouškům dopřát radost z vítězství,“ řekl útočník Horáků Ladislav Bittner.

Levý obránce fotbalistů Nové Vsi Michal Kuchta (v modrém dresu) aktuálně laboruje s poraněným kolenem. Termín jeho návratu na zelený trávník je prý krajně nejistý.
Fotbalisté Nové Vsi sčítají zraněné. Je to docela smůla, mračí se trenér Nedvěd

Veledůležitý duel čeká na hokejisty Dukly Jihlava. Těm v tabulce patří desáté místo. To jako poslední zajišťuje účast v předkole play-off. Od 18.00 bude hrát Dukla v Sokolově, který na ni ztrácí čtyři body.

Pokud by si jihlavskému celku podařilo na severu Čech naplno bodovat, udělali by hodně důležitý krok k postupu do vyřazovací části.

CHANCE LIGA - 47. KOLO
STŘEDA: Litoměřice – Zlín, TŘEBÍČ – Poruba (oba 17.30), Sokolov – JIHLAVA, Prostějov – Vsetín, Slavia Praha – Frýdek-Místek, Kolín – Pardubice B, Přerov – Šumperk (vše 18.00).