„Musíme se oproti základní části zlepšit a hlavně doma podávat nadstandardní výkony. Je potřeba, aby se do toho zapojovaly všechny tři útoky. Často se nám stávalo, že zahrála jen první lajna, která nám dávala góly. Občas se sice prosadila i druhá řada, ale potřebujeme mít tým vyrovnanější. Jenže kvalita hráčů bohužel není,“ posteskl si trenér Horácké Slavie Štěpán Oberreiter.

Jeho tým, který vedl společně s Romanem Mejzlíkem, měl na rozdíl od staršího dorostu lepší vstup do sezony. Po těsné a smolné porážce od vítězného Tábora (5:6) prohrávali až na jednu výjimku (Vlašim 5:6 po nájezdech – poznámka autora) jen s favorizovanými soupeři.

„Základní část se pro nás ze začátku vyvíjela dobře. Měli jsme nějaké pěkné výsledky, ale mysleli jsme si, že bychom se mohli dostat přes Jihlavu do nadstavby. Pardubice B a Tábor byly špičkové týmy,“ má jasno třebíčský lodivod.

Horácké Slavii se naopak dařilo proti záložnímu mužstvu Dukly, které doma porazila 10:2, na jihlavském ledě padla po nájezdech a ve třetím utkání na konci základní části doma prohrála 0:6. Tím přišla i o teoretickou šanci na postup do nadstavbové části o postup.

„Jihlavu jsme doma porazili a u nich uhráli bod, ale poslední zápas s nimi se nám nevydařil. Zejména první třetina byla katastrofální. Tyto tři kluby jsme nepřehráli, a proto budeme hrát jen skupinu o umístění,“ mrzí Oberreitera.

Hokejisté z krajského města navíc získali body za dvě vítězství nad pozdějším vítězem. „Jihlava měla odložený zápas s Táborem, který vyhrála a pak ještě zvítězila v Táboře. Naše šance pak už nebyly téměř žádné, i kdybychom je porazili podruhé, tak Jihlava na konci hrála s posledním Pelhřimovem,“ vysvětluje kormidelník Horácké Slavie.

Ovšem chleba se lámal jinde. „Dost nešťastně jsme prohráli první zápas s Táborem. A pak jsme měli ve skupině tři kvalitnější týmy, přes které se přechází těžko. Například s Pardubicemi jsme za tři zápasy dostali 30 gólů, je to sice béčko, ale bere si extraligové hráče a kádr má velmi kvalitní. Ti kluci mají obrovskou motivaci. Tábor byl na hraně, a tak jediná šance byla projít přes Jihlavu, ale ta dvakrát porazila Tábor a odskočila nám. Dopadlo to tak, jak jsme nechtěli. Raději bychom postoupili a hráli kvalitnější hokej,“ nechal se slyšet Oberreiter.

Z ligy mladšího dorostu nikdo nesestupuje, a tak se v play-out bude rozhodovat jen o konečném umístění. „Tady o nic nepůjde, tak si zkusíme vytáhnout hráče ze starších žáků, aby se ohrávali na příští sezonu. To bude jediný přínos skupiny o umístění,“ pravil třebíčský kouč.