„Pokud budeme bojovat jako jeden tým, můžeme porazit kohokoliv," tvrdí hrdina čtvrtfinálové série s Kadaní, brankář Marek Čiliak.

Co říkáte vašemu semifinálovému soupeři?

Je to play-off, takže už bylo docela jedno, koho dostaneme. Musíme se na ně připravit jako na každého jiného soupeře.

Ve hře byly dvě varianty. Buď Mladá Boleslav, nebo Ústí nad Labem. Neměli jste svého tajného favorita?

Vůbec jsme nad tím nespekulovali. Bylo to opravdu úplně jedno, my musíme hrát stejně jako doteď a soupeře neřešit.

Trenér Pokorný prohlásil, že v momentální formě a pohodě jste schopni porazit každého. Souhlasíte?

Určitě. My jsme doteď bojovali jako jeden tým a myslím si, že pokud budeme hrát stejně, můžeme kohokoliv porazit. Play-off je úplně jiná soutěž a uvidíme, jak se to vyvine.

V základní části se vám na Středočechy dařilo, dvakrát jste je porazili, jednou s nimi prohráli až v prodloužení. Může to být výhoda?

To nevím. Oba týmy do toho teď půjdou naplno. I když tím nechci říct, že by do toho v základní části naplno nešly. Ale určitě to bude boj, my musíme udělat všechno pro to, abychom je porazili. Musíme jít po hlavách do střel, bojovat, prostě hrát tak jako doteď.

I přes výsledky v základní části půjdete do semifinále jako outsider, což je oproti čtvrtfinále rozdíl. Bude vám vyhovovat, že můžete spíše překvapit?

Určitě. My teď můžeme hrát v pohodě, naproti tomu oni musí. Může to být naše výhoda.

Opět se bude hodně spoléhat na vaše výkony. Cítíte se před semifinále pod větším tlakem?

Pod tlakem ani ne. Ale určitě je to jiné jako doteď, jde o vrchol sezony. Ale tlak si nepřipouštím.

Ve čtvrtfinále jste patřil k nejdůležitějším mužům v barvách Horácké Slavie a statistiky hovoří o tom, že jste zatím nejlepším gólmanem play-off. Nabral jste hodně sebevědomí?

Tohle mi může jedině pomoci a já si budu ještě víc věřit. Ale teď je před námi daleko těžší soupeř, na kterého se i já musím připravit trochu jinak. Máme na přípravu ještě hodně času, budeme trénovat dvoufázově tak, abychom byli připraveni co nejlépe.

Dostali jste po vítězství nad Kadaní volno?

Přesně tak. Pár dní jsme si teď mohli oddechnout, protože sezona je hodně těžká. Nejsou zde žádné pauzy, hráli jsme v kuse bez přestávky. I proto jsme dostali volno a ode dneška (včera pozn. red.) už budeme trénovat dvakrát denně.

Z celého vašeho kádru sálá velké sebevědomí, v kabině teď musí vládnout velká pohoda?

To je jasné. Ale musím říct, že v kabině jsme neměli absolutně žádný problém po celou sezonu. Parta je zde nejlepší, jakou jsem kde zažil. Všichni spolu držíme jako jedno mužstvo.

V play-off jsou tradicí různé změny vizáže. Váš tým se zatím neholí, chystáte před semifinále ještě něco navíc?

Zatím jsme se o tom nebavili, myslím si, že to budeme řešit teprve tento týden. Zatím se neholíme a uvidíme, co se ještě vymyslí.