Čest regionu zachraňoval nováček z Moravských Budějovic, který si vyšlápl na hokejisty Jindřichova Hradce.

PELHŘIMOV - TECHNIKA BRNO 1:4

Lépe začali hosté a už po 87 vteřinách se dostali do vedení. Pelhřimov byl v první třetině pod tlakem, navíc často chyboval, takže logicky inkasoval znovu. Ve 14. minutě se z rychlého protiútoku prosadil Odehnal. Šance na obrat Spartaku svitla v 18. minutě, kdy Kubát našel Bezděka, který z mezikruží překonal brankáře Chvátala. Ve druhé třetině se však do listiny střelců zapsal jen dvakrát brněnský Sedláček, a jak se později ukázalo, byly to góly, které pečetily vítězství Techniky.

„Narazili jsme na kvalitního soupeře, ale prohra vzhledem k dobrým výsledkům v přípravě mrzí. Na druhou stranu je to první mistrovské utkání, takže není důvod k panice," prohlásil trenér Pelhřimova Martin Meloun.

Branky a nahrávky: 18. Bezděk (Kubát) 2. Benýšek (Odehnal), 14. Odehnal (Česnek), 27. Sedláček (Bělohlávek), 40. Sedláček (Rajnoha) Rozhodčí: Talpa Klouda, Samuel. Vyloučení: 10:7, navíc Košecký (Technika) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 310. Třetiny: 1:2, 0:2, 0:0. Pelhřimov: Čekal Adam, Veselý, Kasalý, Beneš, Z. Jelínek, Zelený Tecl, Plachý, Hrbatý Kubát, Marek Hadrava, Bezděk Votápek, Martin Hadrava, Suk.

NYMBURK - ŽĎÁR N. S. 3:1

Objížďkami způsobený pozdní příjezd na zápas poznamenal i vstup Plamenů do utkání. Prakticky nerozcvičení hokejisté jen přihlíželi, jak se kolem nich valí jeden útok za druhým. Po deseti minutách svítil na ukazateli skóre stav 3:0 a novic na střídačce Žďáru Martin Sobotka řešil celou situaci oddechovým časem, při kterém svým svěřencům dlouze domlouval. „Vlítli na nás a z naší strany tam byla špatná koncentrace a individuální chyby. To si ještě budeme muset s některými hráči říct a vysvětlit si to, aby se to neopakovalo," řekl po zápase Sobotka, jenž loni ještě jako hráč ochutnal na stejném místě desítku (10:3).

Ve druhé části udělal kouč hned čtyři změny v sestavě, hosté se oklepali a začali být nebezpečnější. Domácí svatyně pro ně ale zůstávala zakletá. Kletbu zlomil až v 56. minutě staronový kapitán Plachý, ale víc už Plameny nestihly. „Zaspali jsme prvních deset minut a to rozhodlo celý zápas," litoval Sobotka.

Branky a nahrávky: 4. Bičiště (Belay), 8. Jonáš (Martinec), 10. Marek (Bičiště) 56. Plachý (Ježek). Rozhodčí: Stolín. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. Diváci: 200. Třetiny: 3:0, 0:0, 0:1. Žďár nad Sázavou: Opršal Střecha, Beneš (31. Sobotka) Pleva, Šír (21. Kolda) Smejkal, Jícha Kunstmüller, Kaňka , Plachý Ježek, Hron (21. Vítek), Dítě (31. Havelka) Man, Březina, Kotlík.

M. BUDĚJOVICE - J. HRADEC 5:1

Druholigový nováček z Moravských Budějovic zažil premiéru snů. V úvodním utkání dokázal výborným výkonem porazit Jindřichův Hradec. „Zápas byl pro nás hodně těžký, protože jsme s Jindřichovým Hradcem odehráli během čtrnácti dnů tři zápasy, takže jsme se už znali a neměli se čím překvapit. Ale jsem moc rád, že jsme vybojovali tři body a naše premiéra se vydařila," radoval se kouč Žihadel Rudolf Cakl.

Hned od úvodního buly byli domácí lepší a díky brankám Sechovce a Dostála se ujali vedení 2:0. To ve druhé části ještě navýšil Zahradník. A když ve třetí části zvýšil na 4:0 Jánský, bylo jasné, kdo získá tři body.

Přes vysoké vítězství však nebyl Cakl se svými svěřenci spokojen stoprocentně. „Především mi vadilo, že jsme byli hodně vylučovaní. Ve hře pět na pět jsme měli zápas pod kontrolou, ale hlavně na zbytečných faulech útočníků ještě musíme zapracovat," konstatoval trenér Moravských Budějovic.

Branky a nahrávky: 5. Sechovec (Zahradník), 13. Dostál (Sobotka), 26. Zahradník(Peroutka), 43. Jánský (Dostál, Barták), 60. Barták (Sobotka) 54. Tupý (Ištvánik). Rozhodčí: Netopil Chocholouš, Kříž. Vyloučení: 10:5. Využití: 1:1. Diváci: 400. Třetiny: 2:0, 1:0, 2:1. Moravské Budějovice: Boška Bulička, Sechovec, Novák, Kún, Prkna, Peroutka, Vlašín Bula, Zahradník, Křenek Barták, Kovalský, Jánský Kundela, Dostál, Sobotka.

CHOTĚBOŘ - BŘECLAV 2:6

Chotěboř vstoupila do soutěže domácí porážkou s Břeclaví. Ve třetí minutě se sice zásluhou Kubišty ujala vedení, to však bylo víceméně ze strany domácích vše. Hosté potom přebrali iniciativu a šesti brankami utkání rozhodli. V závěru už jenom korigoval skóre Blažek.

„Na našem výkonu byla hodně znát nesehranost. Máme mladý tým, navíc nás bylo velmi málo, což bylo hrozně znát," smutnil trenér Chotěboře Martin Kubát.

„Nemyslím si, že to bylo úplně špatné, ale především nás nepodrželi gólmani. Takové góly bychom neměli dostávat. Jinak to byl vyrovnaný zápas, který rozhodla zkušenost soupeře," dodal trenér Kubát.

Branky a nahrávky: 3. Kubišta (Koželuh), 55. Blažek (Brychta) 13. Jurča (Dora), 22. Bartoš, 29. Beneš (Popolanský), 31. Popolanský (Dufek, Beneš), 43. Jurča (Gabriška), 48. Papp (Dora). Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváci: 300. Třetiny: 1:1, 0:3, 1:2. Chotěboř: Mahdal (28. Horáček) Koželuh, Bělohlávek, Vaněk, Brychta Kubišta, Fila, Kapet Blažek, Dolínský, Křišťan Varga, Vlček, Hemský Hospodka.