MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – HAVLÍČKŮV BROD 4:1

STAV SÉRIE 2:0

Po úvodní desetiminutovce se potvrdila aktuální lepší pohoda Žihadel. Ve 13. minutě střelu Čejky vyrazil Novák jen před sebe a puk vrátil pohodlně do odkryté branky Mlynář. O chvilku později Bruslaři špatně střídali a domácí tým potvrdil sílu v přesilovkách. Katem byl tentokrát havlíčkobrodský odchovanec Ladislav Rytnauer, jenž se rovněž prosadil z dorážky.

Bruslaři se dostali do zápasu těsně před polovinou utkání. Zapomenutý Michálek si kličkou poradil i s brankářem Grohem a po blafáku snížil na 2:1. Pak přibylo nervozity i vyloučených hráčů, ale přes šance (tu největší měl deset sekund před druhou sirénou Rytnauer) se již skóre neměnilo.

Poslední dějství Žihadla opět zvládla na jedničku. Ve 42. minutě ještě Novákovi pomohla tyčka, ale ve 47. minutě Horký využil přesilovku a o deset minut později Kadela využil chybnou rozehrávku soupeře a uzavřel skóre na 4:1. Třetí zápas se hraje ve čtvrtek.

Branky a nahrávky: 13. Mlynář (Čejka, Pelikán), 17. Rytnauer (Horký, Kliment), 47. Horký (Kabelka), 57. Kadela (Heinrich) – 28. Michálek (Semrád). Rozhodčí: Cabák, Šutara – Hranoš, Vengřín. Vyloučení: 4:7, využití: 2:0. Diváci: 1 263. Třetiny: 2:0, 0:1, 2:0.

Moravské Budějovice: Groh – Trnka, Pelikán, Kadela, Furch, Peroutka, Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, Bulín, Juráň, Horký, Mlynář, Mikeš, Rytnauer, Čejka, Ferda, Heinrich, Krutiš. Havlíčkův Brod: Novák – Dudycha, Kulhánek, Šmíd, Nepokoj, Semrád, Vacík, Vala – Kuchta, Ludvík, Michálek, Voříšek, Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina, Milfait, Kozlík, Cachnín, Tecl, Matušík.