Hráči Moravských Budějovic načasovali formu bezvadně. V posledních týdnech jsou k nezastavení. „Já jsem rád, že jsme tam, kde jsme. Máme skvělou partu, která si to užívá,“ říká kouč.

Ale úplné nadšení před sérií s vítězem druhé skupiny Sokolovem přece jen kazí jeden fakt. A dost zásadní! „Bohužel přišla ze svazu zpráva, že čtyři mladí kluci za nás finále nemohou hrát,“ kroutí hlavou Žák nad ztrátou kvarteta Groh, Furch, Mlynář, Hrala.

Důvodem je oficiální ustanovení svazu, které říká, že pro kvalifikaci musí mít hráč odehráno minimálně padesát procent zápasů základní části, nebo přijít do klubu před 15. prosincem. A to tito mladíci nesplňují. „To jsou absurdity a slovíčkaření. Vždyť je to finále dvou konferencí II. ligy, žádná kvalifikace. Stačilo by slovo kvalifikace z té klauzule vyndat,a nic takového by se neřešilo. Nechápu to, je to bordel,“ nebere si servítky předseda klubu Zdenek Stojánek.

Ten se shodl s trenérem Žákem, že biti na tom budou nejvíce hráči. „Ať mi pak nikdo na svazu neříká, že je potřeba, aby hráli mladí kluci, když jim zakážou hrát finále. Tyhle zápasy je přece posouvají dál!“ tvrdí kouč žihadel. „Strašně mě to mrzí, že nemohou hrát,“ doplňuje.

Na bitvu se Sokolovem, kterou vyhraje ten tým, který získá jako první čtyři výhry, se jinak těší. „Kluci jsou odhodlaní. Uvidíme, jaká úroveň bude na druhé straně. O soupeři nic nevíme, půjdeme zápas od zápasu,“ nastiňujeŽák, který bude sázet na důslednou obranu a rychlé protiútoky. „Máme tři vyrovnané útoky, to by měla být naše síla. A samozřejmě nevypustíme žádné střídání. Můžeme dostat 4:0, ale i vyhrát, nebojíme se toho,“ říká.

První mač série se hraje dnes v Sokolově od 18 hodin, v neděli od 17 hodin bude mít výhodu domácího prostředí tým Moravských Budějovic. „Jsem domluvený, že úvodní buly hodí Standa Neveselý. Bude to slavnostní, určitě přijde plný dům, těšíme se na to,“ uzavírá trenér.

Program superfinále II. ligy

1. zápas (5. dubna, 18.00) Sokolov – M. Budějovice

2. zápas (7. dubna, 17.00) M. Budějovice – Sokolov

3. zápas (9. dubna, 18.00) Sokolov – M. Budějovice

4. zápas (11. dubna, 18.00) M. Budějovice – Sokolov

5. zápas (13. dubna, 17.30) Sokolov – M. Budějovice

6. zápas (15. dubna, 18.00) M. Budějovice – Sokolov

7. zápas (17. dubna, 18.00) Sokolov – M. Budějovice