„Je smutné, že jsme nedali už tři zápasy gól, a na tom musíme zapracovat," má jasno asistent trenéra Štěpán Oberreiter.

Ten musel s hlavním koučem Jaroslavem Barvířem postupně skousnout v úvodu finální fáze soutěžního ročníku domácí porážku od B-týmu Pardubic. Nejhořčejší pilulku Horáci spolkli v Krkonoších. Třebíčští mladíci ale potom byli důstojným soupeřem lídrovi skupiny Střed (o 1.-6. místo) Havlíčkovu Brodu.

Třebíčské družstvo ale svůj cíl v soutěžním ročníku druhé nejvyšší soutěže splnilo a postupové ambice nemá.

„Nevěděli jsme, co od nové sezony čekat, a tak bylo hlavním cílem se vyhnout bojům o záchranu. Postupně jsme to, když se začalo dařit, přehodnotili a chtěli postoupit do nadstavbové části, což se nám povedlo," řekl před začátkem této fáze soutěžního ročníku kormidelník Horácké Slavie Jaroslav Barvíř.

Jeho družstvo v současnosti figuruje na předposledním místě tabulky. Třebíči jde nyní o zapracovaní mladých hráčů (ročník 2001) do sestavy. Právě starších žáků měla Horácká Slavia ve třech posledních zápasech hned pět.

„Mladší kluci získávají určitou zkušenost s dorosteneckým hokejem, který je o hodně rychlejší a důraznější, zvlášť v osobních soubojích i při střelbě," povídal asistent třebíčského trenéra Štěpán Oberreiter.

Mladí Horáci nejprve padli na domácím ledě s Pardubicemi B, proti kterým nastoupili značně oslabení. „Měli jsme marodku a útočná síla nám chyběla," řekl po první porážce v nadstavbě třebíčský lodivod Štěpán Oberreiter, který věděl, že Třebíč proti Východočechům na víc neměla. „Sáhli jsme si na dno sil," řekl po první porážce Oberreiter.

To zatím nejhorší jeho celek teprve čekalo. V následujícím kole zavítala Horácká Slavia na půdu Krkonoš, kde utrpěla debakl. „Takový zápas se hodnotí velice těžce a přitom jednoduše. Utkání nám nevyšlo všem. Hodnocení je jednoznačné – projeli jsme to 11:0," pravil asistent třebíčského kouče a pokračoval: „Jeli jsme tam s pěti žáky, zatímco soupeř měl půl mančaftu „devadesát devítek" a ten rozdíl dvou let tam byl jasně vidět, co se týče bruslení, osobních soubojů, které jsme prohrávali. Navíc termín, hrát v osm večer po tříhodinové cestě nám také moc nepřidal," ohlédl se za vysokou porážkou Oberreiter.

Proti vedoucím Rebelům už Třebíčští podali o poznání lepší výkon. Horáci dokonce po dvou třetinách drželi proti vedoucímu Brodu bezbrankový stav. Favorit tak musel rozhodnout až ve třetí části.

„Zaměřili jsme se na obranu a byla otázka, jak nám vydrží síly. S nasazením hráčů mohu být spokojen. Hráli jsme na hranici svých možností, a když takhle budeme pokračovat, nějaké výsledky to přinese," věří třebíčský kormidelník.

Toho nejvíce rozesmutnila produktivita, ale flintu do žita nehází a je přesvědčen, že skórovat začnou i mladší hráči. „V dalších zápasech to nechce nic jiného, než dát branku a pak by se to utkání mělo pro nás vyvíjet dobře. Dáváme příležitost starším žákům, aby naskočili do dorosteneckého hokeje a zvykali si na něj, protože příští rok tuto soutěž budou hrát. Pozitivum je, že jsme byli Brodu vyrovnaným soupeřem a první dvě třetiny ho potrápili. Bohužel hraje se na góly," nechal se slyšet po prohraném derby Vysočiny Oberreiter.

Výsledky HS Třebíč
Liga ml. dorostu – sk. Střed (1-6)
1. kolo: Pardubice B (D) 0:3
2. kolo: Krkonoše (V) 0:11
3. kolo: H. Brod (D) 0:3