Třebíčští hráči se zítra představí v Českých Budějovicích, kde udělají tečku za nadstavbovou částí Ligy mladšího dorostu – skupiny Střed (o 1. – 6. místo) a celou sezonou. Stejně jako muži, jejichž jízda prvoligovým play-off se zastavila v semifinále právě na ledě Jihočechů.

Mladíci se rozloučili s domácím publikem už minulou neděli, kdy podlehli B-týmu Liberce. Bílí Tygři však lepším mužstvem na ledě nebyli. Svěřenci Jaroslava Barvíře a Štěpána Oberreitera však dopláceli na neproměňování šancí.

„Škoda, že se nám doma nepodařilo porazit Liberec. Horším týmem jsme nebyli a šlo o poslední domácí zápas v sezoně, kterou zakončíme jako chlapi v Českých Budějovicích, řekl s úsměvem po nedělním utkání proti Severočechům asistent trenéra Horácké Slavie Štěpán Oberreiter.

Podle jeho slov poslední střetnutí nebylo po herní stránce vůbec špatné. „Utkání s Libercem bylo rychlé a bojovné, ale zase nás trápila koncovka. To ovšem není nemoc jenom posledního zápasu, ale celé nadstavbové části. Výjimkou bylo utkání s Krkonošemi (10:7)," dodal třebíčský kouč.

Ten se svým kolegou Barvířem zaznamenal ve druhé polovině nadstavbové části zlepšení. Zpočátku finálové fáze soutěžního ročníku vázla koncovka. Třebíčští mladíci v prvních čtyřech zápasech nadstavbové skupiny Střed vyšli střelecky naprázdno a skórovat se jim podařilo až v pátém kole proti Českým Budějovicím B.

Horáci nechtějí nic jiného, než se na ledě Jihočechů rozloučit se soutěžním ročníkem důstojně. Recept, jak uspět, je tedy jasný.

„Musíme začít proměňovat šance a odstranit školácké chyby, kterých jsme se dopouštěli i posledně. Někteří hráči chtějí v oslabení dávat góly místo toho, aby puk jednoduše vyhodili ven ze třetiny. Ti kluci se snaží ujet nebo rozehrát, soupeř nám to zastaví někde u modré čáry a hned jde do útoku, který končí brankou. Soupeři takové hrubky trestali, zatímco my jsme třeba posledně s Libercem dát branku v rozhodujícím okamžiku nedokázali," vysvětluje Oberreiter.

Jeho svěřenci jsou sice v nadstavbové části na poslední šesté příčce, ale to na spokojenosti v táboře Horáků nic nemění. Třebíčští sehráli s nejsilnějšími soupeři ve druhé nejvyšší soutěži vyrovnané partie.

„Když budeme bilancovat, určitě jsme s touto sezonou spokojení a po posledním zápase to ještě nějakým způsobem vyhodnotíme," řek závěrem asistent Oberreiter.

Hokejové menu
Liga mladšího dorostu – skupina Střed (1-6)
10. kolo - neděle: České Budějovice B – TŘEBÍČ, Liberec B - Pardubice B, Havlíčkův Brod – Krkonoše.