Vysoké vítězství znamená prvenství ve skupině střed.

Svěřence Jiřího Buriana a Zdeňka Urbana čeká nadstavbová část, ve které znovu změří síly prvních šest týmů a do mini tabulky se jim započítávají výsledky vzájemných zápasů ze základní části. Třebíčští se tedy opět střetnou se Žďárem, Krkonošemi, Kolínem, Libercem B a Jindřichovým Hradcem.

Závěrečné střetnutí úvodní dlouhodobé části sezony bylo po celých šedesát minut jednoznačně v režii mladých Horáků. Ti sice nastoupili v okleštěné sestavě, ale totéž platilo i o Dukle, která se nemohla posílit o hráče z extraligového „áčka".

Domácí naznačili své úmysly už v první třetině, kterou vyhráli po brankách Maštery, Mlynáře a Sigmunda 3:0.

„Jsme spokojení i z toho důvodu, že máme nějaké zraněné a některé hráče jsme dali do staršího dorostu, abychom jim pomohli. A jelikož někdo ještě před zápasem omarodil, tak jsme sestavu lepili a nakonec dali dohromady čtrnáct kluků," pochvaluje si třebíčský kouč Jiří Burian.

Jeho svěřenci o osudu utkání definitivně rozhodli v prostřední části, kdy se zásluhou Nováka, Mlynáře, Maštery a Strnada dostali do sedmibrankového vedení. Hosté stačili snížit těsně před druhou pauzou.

„Ti hráči, co nastoupili, to vzali za své. Hráli jsme se čtyřmi staršími žáky a utkání odehráli velmi slušně. Za to patří hráčům velké dík," komentuje trenér Horácké Slavie.

Nejvyrovnanější byla třetí perioda, kterou hostitelé vyhráli jedinou trefou Mlynáře, který zkompletoval hattrick.

„Bylo dáno rozhodnutým stavem, kdy si kluci dovolí vyzkoušet i to, co do hokeje až tolik nepatří," vysvětluje třebíčský lodivod a pokračuje.

„Ale na druhou stranu, když si třeba obránce zkusí projet celé kluziště, tak kdy jindy by si to měl vyzkoušet než právě v tomto zápase. Ať je to Dominik Valík nebo Aleš Trnka, oni jsou rychlí a je dobře na jednu stranu, že si to zkusili. Já to beru, protože v jiných zápasech během sezony tolik příležitostí na to neměli," uzavřel hodnocení Burian.

TŘEBÍČ - JIHLAVA B 8:1

Branky a nahrávky: 1. Maštera (Novák, Pokorný), 4. Mlynář (Sigmund), 13. Sigmund (Březka), 24. Novák (Trnka), 27. Mlynář (Novák, Pokorný), 28. Maštera (Berka), 32. Strnad (Mlynář, Berka), 46. Mlynář (Novák, Pokorný) - 40. Klaga. Rozhodčí: Kopeček Fixa, Lisa. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 66. Třetiny: 3:0, 4:1, 1:0.

SK Horácká Slavia Třebíč: Loubal (40. Muška) Trnka, Strnad, Slabý, Valík, Dobeš, Erat, Pokorný, Novák, Maštera, Sigmund, Březka, Mlynář, Strnad, Berka.