Mladíci zvítězili po téměř třech měsících

Havlíčkův Brod, Třebíč – Debakl a ukončení dlouho trvající černé série. Takový byl víkend mladších dorostenců Horácké Slavie, kteří ve 21. kole ligové soutěže doma porazili B-tým Jihlavy. Ještě před tím však třebíčští mladíci inkasovali deset branek na ledě vedoucího Havlíčkova Brodu.

13.12.2016

Ilustrační foto.Foto: Jiří Mokrý

H. BROD - TŘEBÍČ 10:1
Hosté neměli na ledě jasného favorita jinou možnost, než urputně bránit. „Věděli jsme, jak kvalitní soupeř proti nám stojí, proto jsme přijeli do Brodu s tím, že budeme dobře bránit v pěti. To se nám dvě třetiny vcelku dařilo a výsledek 4:1 byl přijatelný," má jasno třebíčský trenér Karel Vejmelka.

Jenže v závěrečném dějství přišel kolaps a domácí přidali dalších šest branek. „V polovině třetí třetiny jsme dostali během pár střídání čtyři braky a hra se nám totálně sesypala. Poslední část utkání jsme herně nezvládli, a proto je výsledek tak jednoznačný. Musíme ale ocenit kvalitu soupeře, který má postupové ambice a letos ještě neztratil ani bod," vyzdvihl protivníka kouč Horácké Slavie.
Branky a nahrávky: 3. P. Vacík (Pártl), 6. Juřica (Pártl), 13. Fiala (Kopic), 30. Juřica (P. Vacík), 48. Kopic (Rybáček), 51. Matula (Kulhánek, Košťál), 51. Rybáček (Kopic), 52. Juřica (Brdičko), 52. Kulhánek (Trupl), 55. Pártl (P. Vacík) - 9. Makovička (Patočka). Rozhodčí: Paur - Ryšavý, Čurilla. Vyloučení: 7:5, navíc Průša (TRE) 10 minut OT. Bez využití: 0:0. Diváci: 58. Třetiny: 3:1, 1:0, 6:0.
Havlíčkův Brod: Král (33. Juřicová) - Vacík, Kerber, Matula, Trupl, A. Dvořák, Horáček - Kulhánek, Dudek, Rybáček, Kopic, Fiala, P. Vacík, Pártl, Košťál, Brdičko, Juřica.
Třebíč: Pavlas (Dobrovolný) - L. Dvořák, Patočka, Strnad, Němec, Kolařík, Doležal - Spilka, Mojdl, Průša, A. Svoboda, A. Kotačka, D. Svoboda, Vedral, Makovička, M. Růžička, F. Kotačka, A. Růžička.

TŘEBÍČ – JIHLAVA B 4:1
Domácí byli od samostatného začátku lepší, ale trápili se v koncovce. To hosté udeřili prakticky z první šance a do kabin si tak odnesli hubený náskok.

„Do zápasu jsme vstoupili aktivně. V první třetině jsme měli navrch, jeli snad čtyřikrát sami na branku, ale opět nás trápila koncovka. Soupeř využil první přesilovku, vlastně jsme si branku dali sami, když jsme nešťastně tečovali soupeřovu střelu," posteskl si třebíčský kouč Karel Vejmelka.

Jeho svěřenci byli lepší i po změně stran. „I ve druhé třetině jsme byli aktivnější, měli více ze hry, tlačili se do koncovky, z čehož jsme vytěžili pouze vyrovnávací gól," oddychl si trenér Horácké Slavie.

Třebíčští v poslední části zvýšili obrátky a strhli vedení na svou stranu. „Třetí třetina už byla plně v naší režii. Kluci si začali více věřit, a když ujel Spilka, nájezd proměnil na dva jedna, všichni jsme věřili, že utkání zvládneme," komentuje šéf domácí střídačky.

Jeho tým ve zbytku zápasu diktoval tempo a náskok ještě zvýraznil. „V přesilovce jsme dali krásný gól po kombinaci celé pětky a Marek to krásně trefil. Byla to asi nejhezčí akce utkání. A při závěrečné power-play jsme pečetili na konečných 4:1," popisuje Vejmelka.
Horácká Slavia zvítězila za tři body naposledy 18. září v Jindřichově Hradci, kam zavítala v rámci třetího kola. „Po dlouhé době jsme opět ochutnali pocit vítězství, za což jsem hodně rád. I pro samotné kluky to doufám bude vzpruha a před důležitými zápasy si zvednou sebevědomí," těší Vejmelku.
Branky a nahrávky: 36. Průša (Dvořák, Mojdl), 50. Spilka, 56. Marek (Mojdl), 60. Průša (Dvořák) – 5. Dýcková (Nosek, Hroch). Rozhodčí: Pekárek – Erat, Mejzlík. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 30. Třetiny: 0:1, 1:0, 3:0.
Třebíč: Dobrovolný – Marek, Dvořák, Vlk, Koňařík, Patočka, Němec – Průša, Čtveráček, Mojdl, Doležal, A. Svoboda, Kotačka, D. Svoboda, Vedral, Spilka, Růžička, Makovička.
Jihlava B: Krejčí – Kratochvíl, Nosek, Poledna, Sapík, Důška, Buzek, Jančí – Kochrda, Havel, Kohout, Pokorný, Machovský, Dýcková, Hroch, Rampír, Přibil.

13.12.2016 VSTUP DO DISKUSE

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Víkend: Koná se drakiáda i setkání s čajomilcem

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Jihlavsko – Exteriéry a interiéry zámku v Telči, kaple svatého Jana Nepomuckého v Plandrech a klášter v Nové Říši. Nejen tato místa z Jihlavska budou lákat diváky u televizí v Rusku, aby se k nám příští rok v létě vydali na dovolenou. Během těchto dní totiž na Vysočině natáčí čtyřčlenný štáb významné ruské televize.

Fotbal na Třebíčsku

Třebíčsko - Kam na fotbal na Třebíčsku.

Pozor na kapsáře! Řádí v obchodech i na parkovištích, varovala policie

Třebíč - Pozor na kapsáře! Pohybují se prakticky všude. V supermarketech, v dopravních prostředcích, na nádražích, na ulici, na tržištích, v restauracích, hernách i na parkovištích. Dokladem toho je jeden z posledních případů z policejních statistik.

Městská policie v Moravských Budějovicích slaví desáté výročí

Moravské Budějovice - Rovných deset let uplynulo od založení Městské policie v Moravských Budějovicích a strážníci chtějí kulaté výročí oslavit spolu s místními lidmi.