Třebíčští měli po většinu času herně navrch, ale branky ne a ne přijít. „Utkání jsme měli dvě třetiny jasně pod kontrolou, ale bohužel to nevyjádřili střelecky," krčil rameny hostující trenér Karel Vejmelka a pokračoval v hodnocení.

„Měli jsme tlak, soupeře přestříleli, ale štěstí se k nám tentokrát odvrátilo zády, a proto jsme nevstřelili branku. Utkání tak bylo otevřené až do konce," vysvětluje kouč Horácké Slavie.

Jeho svěřenci si do poslední části po gólu Adama Kotačky přinesli nejtěsnější vedení, které pojistil až tři minuty před koncem čerstvě šestnáctiletý Dominik Svoboda.

„Třetí třetinu jsme hráli opatrněji. Soupeř to otevřel, ale stále jsme měli utkání pod kontrolou," hodnotí třebíčský lodivod.
Ten litoval zejména produktivity. „Měli jsme vyhrát vyšším rozdílem, ale neproměňovali šance a už delší dobu se trápíme v koncovce. Šance si vypracujeme, ale neproměňujeme je. A proto bylo naše vítězství hubené," má jasno Vejmelka.

J. HRADEC – TŘEBÍČ 0:2
Branky a nahrávky: 35. A. Kotačka (Vlk), 57. D. Svoboda. Rozhodčí: Slavík – Soukup, Baxa. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 43. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1. Třebíč: Dobrovolný – Dvořák, Marek, Vlk, Němec, Doležal – Vedral, Mojdl, Průša – Spilka, A. Svoboda, D. Svoboda – Čtveráček, A. Kotačka, Šaroun.