M. BOLESLAV B – TŘEBÍČ 4:2
Hosté začali dobře, ale po vedoucím gólu Pachla přišlo po zbytečně chybě vyrovnání. „Měli jsme dobrý vstup do zápasu, jenže góly nedostáváme tak, že vyplynou ze hry, ale po individuálních chybách, které děláme v obraně. Snažíme se tvořit hru, ale tvoříme jí ve stoje," posteskl si třebíčský kouč Jaroslav Barvíř. Jeho svěřenci nakonec šli do kabin s jednobrankovým náskokem zásluhou Trnky.

Mladá Boleslav ale po změně stran vývoj střetnutí otočila. „Utkání bylo po celou dobu vyrovnané, na začátku druhé části jsme ale inkasovali, když jsme si nepohlídali standardní situaci. Soupeř začal od konce druhé třetiny získávat iniciativu. Na malém kluzišti bylo hodně kontaktů a osobních soubojů," komentuje hostující trenér.

Horácká Slavia neměla v posledním dějství síly na zvrat. Jeli jsme tam se čtrnácti hráči, měli několik oslabení, pět na čtyři i na tři, které se nám podařilo ubránit. Ale pak nám nezbývalo sil. Byl to kvalitní zápas, kluci hráli nadoraz, ale trápí nás koncovka. Z naší strany dobrý výkon," hodnotí třebíčský lodivod.
Branky a nahrávky: 8. Vojta (Mrkus, Relas), 22. Hovorka, 33. Vojta (Vácha, Černošek), 52. Moucha (Vojta) – 2. Pachl, 10. Trnka (Krajíček, Pacalová). Rozhodčí: Jecelín – Kettner, Holec. Vyloučení: 5:6, navíc Stehlík (MBO) 10 min. OT + do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 61. Třetiny: 1:2, 2:0, 1:0. Třebíč: Dobrovolný – Čermák, Němec, Pachl, Křišta, Vlk, Marek, Pacalová, Rybáček, Hromádka, Válek, Průša, Trnka, Krajíček, Kulhánek.

TŘEBÍČ – BENÁTKY N. J. 4:3 sn
Zápas začal z obou stran rozpačitě, přesto padlo v první části po dvou brankách na každé straně. „Do utkání jsme jak my, tak i soupeř nevstoupili dobře. Ve hře bylo hodně nepřesností. Inkasovali jsme po dvou individuálních chybách, ale vždycky jsme se vrátili do zápasu," povídal trenér Horácké Slavie Jaroslav Barvíř.

Jeho tým se po změně stran zlepšil. „Po třetině jsme přeházeli sestavu, v kabině bylo trošku dusno, což bylo potřeba. Sice jsme pak pokračovali v nepřesnostech, ale minutu po minutě se zlepšovali, dál jsme měnili sestavu a nakonec to trefili. Třikrát jsme prohrávali, ale i třikrát vyrovnali," pravil třebíčský kormidelník.

Třetí dějství branku nenabídlo, a tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí. „Třetí třetinu jsme byli výrazně lepší, měli hodně příležitostí ke vstřelení vítězného gólu, což se nám nepovedlo. Chyběl nám klid při zakončení. Utkání bylo hektické a došlo na nájezdy, ve kterých rozhodovala až sedmá série," hodnotí Barvíř.

Toho potěšil výkon brankáře Šimona Dobrovolného. „Šimon podal vynikající výkon. V brance vystřídal ne z výkonnostních, ale z taktických důvodů Holatu a podržel nás i při nájezdech. Odvděčil se nám a navíc roste i forma ostatních hráčů. Jsme za ty dva body rádi, je to cenné vítězství a máme se od čeho odrážet. Jsem přesvědčený, že v této soutěži můžeme hrát s úplně každým," nechal se slyšet Barvíř.
Branky a nahrávky: 5. Kulhánek (Rybáček), 10. Průša, 33. Trnka (Válek, Rybáček) – 3. Tzovairis (Vrba), 8. Škutina (Najč), 24. Doležal. Nájezdy – proměnili: Válek, Rybáček – Douša, neproměnili: Čermák, Hromádka, Trnka, Kulhánek, Válek – Tzovairis 2, Škutina, Douša 2, Najč. Rozhodčí: Mejzlík – Erat, Kotrba. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 40. Třetiny: 2:2, 1:1, 0:0. Třebíč: Holata (25. Dobrovolný) – Pachl, Křišta, Čermák, Rybáček, Vlk, Němec, Trnka, Válek, Marek, Škrdlová, Průša, Malenovský, Pacalová, Hromádka, Kulhánek, Kotačka.

KOLÍN – TŘEBÍČ 3:2
Mladíci Horácké Slavie i ve svém třetím zápase během čtyř dnů sehráli kvalitní utkání. Třebíč vstoupila do duelu lépe. „První třetinu se nám podařilo odehrát, jak jsme si představovali, hlavně jsme neinkasovali jako první," těšilo asistenta hostujícího trenéra Marcela Cahu.

Jeho svěřenci se zkraje prostřední části ujali vedení Krajíčkem. Jenže pak přišla vyloučení a nabídnutou přesilovku domácí využili. Kolín dokonce otočil stav ještě do druhé přestávky. „Dobře jsme vstoupili i do druhé třetiny a vstřelili první gól zápasu. Jenže poté jsme se malinko zatáhli a zbytečnými fauly dostali soupeře do tempa," posteskl si kormidelník Horácké Slavie.

Hosté potřetí inkasovali v 51. minutě a při závěrečném náporu se jim podařilo jen snížit zásluhou Krajíčka, který se do listiny střelců zapsal podruhé. „Ve třetí třetině jsme do hry zapojili i čtvrtý útok, abychom šetřili síly na závěr. Podařilo se nám snížit, ale při power-play jsme už nevyrovnali. I přes prohru má naše forma stoupající tendenci. Potrápili jsme soupeře z horní poloviny tabulky," uzavřel hodnocení Caha.
Branky a nahrávky: 25. Totter (Zelený), 32. Laube (Totter), 51. Vrabec – 21. Krajíček (Čermák), 57. Krajíček (Holata, Pachl). Rozhodčí: Tasch – Plášil, Kratochvíl. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 40. Třetiny: 0:0, 2:1, 1:1. Třebíč: Holata – Čermák, Vlk, Pachl, Němec, Křišta, Šaroun – Válek, Trnka, Krajíček – Hromádka, Škrdlová, Rybáček – Malenovský, Průša, Svoboda – Michal Růžička, Martin Růžička, Makovička.