TŘEBÍČ – PARDUBICE B 5:2

Domácí trenéři museli řešit absence a v první třetině to bylo na výkonu znát. Nepříliš pohledný hokej v úvodní části branku nenabídl. „Chyběli nám čtyři hráči základní sestavy, a tak jsme dali příležitost klukům, kteří nejsou dost vytížení. Po první třetině jsme klukům vytkli málo pohybu a celou tuto část rozebrali," řekl po zápase asistent domácího kouče Štěpán Oberreiter.

Horáci vše napravili po změně stran, kdy se třemi góly dostali do trháku. „Ve druhé třetině jsme převzali hru do svých rukou, vytvořili si tlak, ze kterého jsme dali tři góly. Věděli jsme ale, že vyhráno ještě nebylo, protože soupeř má svojí kvalitu," zvedá varovný prst Oberreiter.

Hosté se nevzdávali, zabrali, a ještě před druhou sirénou snížili. Pardubice kladly odpor i v závěrečné části, ale domácí si vítězství vzít nenechali. „Dostali jsme se do defenzivy, ale ve třetí třetině jsme se dokázali zvednout a dalšími dvěma góly rozhodnout. Celý tým zápas poctivě odmakal a ukázal, že i s takovými kvalitními soupeři může hrát. To by mělo hráče nakopnout k lepším výkonům do dalších zápasů," hodnotí třebíčský trenér.

Branky a nahrávky: 25. Nejedlý (Dvořák), 31. Kain (Kadrnožka, Svoboda), 33. Melichar (Dvořák), 54. Nejedlý (Bednář), 55. Nejedlý (Dvořák, Kadrnožka) – 37. Chára (Kostka, Rozílek), 46. Rozílek (Chára, Kostka). Rozhodčí: Dostál – Brabec, Mejzlík. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 63. Třetiny: 0:0, 3:0, 2:1. Třebíč: Kružík (Muška) – Svoboda, Pacalová, Melichar, Mojdl, Přibyl, Pachl, Sýkora, Dvořák, Nejedlý, Bednář, Trnka, Jelínek, Kain, Pacal, Kadrnožka.

HAVLÍČKŮV BROD – TŘEBÍČ 5:4 sn

Horácká Slavia začala derby zostra. Hned zkraje při přečíslení našel Dvořák před domácí brankou Nejedlého, který ale těsně minul. To Brod potrestal dvěma slepenými góly po deseti minutách hry. Třebíč stačila ještě do první přestávky snížit Cahou a Bednářova šance na vyrovnání zůstala nevyužitá.

Co se Horákům nepodařilo těsně před první sirénou, to jim vyšlo hned po změně stran. Ve 23. minutě Nejedlý vybídl ke skórování Cahu – 2:2. „Nastoupili jsme s tím, že chceme dobře bránit a být rovnocennějším soupeřem než v domácím utkání, kde nás Havlíčkův Brod jednoznačně přehrál (1:9)," porovnal poslední dva vzájemné zápasy třebíčský kouč Jaroslav Barvíř. Rebelové si vzali vedení zpět ve 27. minutě. V prostřední části ještě bylo k vidění několik šancí na obou stranách, ale skóre se už neměnilo.

„Náš herní výkon jde nahoru, a to se potvrdilo. Velice těžký zápas, soupeř je houževnatý a velmi dobře technicky vybavený. My jsme mohli konkurovat jen bojovností a nasazením," pravil kormidelník Horácké Slavie.

Třetí třetinu začali hosté náporem, ale Křehlíka vychytal ve vyložené šanci brodský brankář, který následně kryl i střelu Trnky. Vyrovnáno bylo znovu ve 46. minutě, kdy dorazil Svobodovu střelu Nejedlý. Pak následoval zaběhnutý scénář. V 53. minutě opět poslal Rebely do vedení Cachnín a na 4:4 vyrovnal za pět minut Křehlík.

„Drželi jsme krok. Byl to náročný zápas," hodnotí šéf hostující střídačky. O osudu zápasu musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí. „S bodem jsme spokojení. Nájezdy jsou loterie a soupeř měl dovednostně lepší hráče a myslím, že bod navíc má zaslouženě," uzavřel hodnocení Barvíř.

Branky a nahrávky: 11. Holenda (Pokorný), 12. Kulhánek (Horák), 27. Pejchal (Zvěřina), 53. Cachnín (Teplý, Veverka), rozhodující nájezd: Veverka – 15. Caha (Křehlík), 23. Caha (Nejedlý), 46. Nejedlý (Svoboda), 58. Křehlík (Caha). Rozhodčí: Žák – Kopic, Honza. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Třetiny: 2:1, 1:1, 1:2. Třebíč: Muška (Kružík) – Svoboda, Melichar, Pachl, Sýkora, Pacalová, Přibyl – Dvořák, Bednář, Nejedlý, Trnka, Caha, Křehlík, Pacal, Kadrnožka, Kain, Mojdl, Jelínek.