Hostům totiž první třetina absolutně nevyšla. Domácí naopak získali klíčový náskok. „Utkání jsme nezačali vůbec dobře. Byli jsme málo aktivní směrem dopředu, nedůrazní v zadních řadách a nechali soupeře třikrát skórovat," pravil nespokojený trenér Třebíče Karel Vejmelka.

Po změně stran se jeho svěřenci zlepšili a hlavně se mohli spolehnout na vynikajícího brankáře Dobrovolného. „Od druhé části se to zvedlo a výborně nám chytal gólman. Nebýt Šimona, tak byl brankový příděl výraznější. Hlavně jeho zásluhou jsme prohrávali pouze 4:0," podotýká kouč Horácké Slavie.

Jiskřičku naděje pro Třebíč vykřesal zkraje poslední části nejaktivnější hráč Vedral, který se dostal do samostatného úniku a zavěsil pod víko. Jihočeši si ale pohodlný náskok pohlídali a v závěru upravili na konečných 5:1.

„Do šancí jsme se dostávali jen sporadicky. Soupeř byl silnější v osobních soubojích, dobře bruslil, a když jsme se dostali do přečíslení, tak jsme finální přihrávku zkazili. Na víc jsme neměli a domácí zaslouženě vyhráli," uzavřel hodnocení Vejmelka.

Č. BUDĚJOVICE B – TŘEBÍČ 5:1
Branky a nahrávky: 7. Anderle (Skvarek), 14. Pouzar (Cibuzar, Kouba), 18. Škvarek (Schwartz), 22. Hrubec, 56. Skvarek (Schwartz) - 41. Vedral. Rozhodčí: Hamr - Voves, Bušta. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 50. Třetiny: 3:0, 1:0, 1:1. Dobrovolný - Dvořák, Škrdlová, Koňařík, Patočka, Němec, Strnad, Sobotka, Spilka, Kotačka, Průša, D. Svoboda, A. Svoboda, Vedral, Doležal, Makovička, Čtveráček.