V devátém kole skupiny E se tak družstvo z Vysočiny představilo v Chrudimi, kde i zakončlo sezonu. „Když už jsme desetkrát po sobě bodovali, tak bychom rádi odehráli dobře i to poslední utkání a se sezonou se rozloučit vítězně," řekl po předchozím vítězném zápase nad Jihlavou trenér Horácké Slavie Jaroslav Barvíř.

Úvodní dějství samotného střetnutí měli více ze hry hosté, jenže jejich šance zůstaly nevyužity. Domácí Pardubice z minima vytěžily maximum. Po jednom brejku museli Třebíčští zatáhnout za záchranou brzdu a následné trestné střílení proměnil Rohlík – 1:0.

„Na to v jaké sestavě jsme přijeli a domácí postavili jednu pětku z áčka, jsme dobře obehráli první třetinu. Měli jsme dobrý pohyb a víc šancí. Bohužel soupeř nás jednou brejkl a dal gól z trestného střílení," komentoval po zápase třebíčský kouč.
Po změně stran se hrála vyrovnaná partie se šancemi na obou stranách. Úspěšnější byli opět domácí, kteří tak vedení zvýšili a do třetí části si odnesli dvoubrankový náskok.

„Ve druhé třetině jsme byli lepší chvíli my a chvíli domácí. Na šance jsme vyhráli, ale neproměnili ani jednu. Domácí naopak z toho mála, co měli, dali branku," posteskl si trenér Horácké Slavie.

Jeho svěřenci vytěžili ze závěrečného náporu jen kontaktní branku Trnky, ale Pardubice vítězství pojistily při závěrečné power-play. „Třetí třetinu se hrálo a nahoru a dolů. Posledních deset minut to byla z naší strany křeč. Minutu před koncem jsme dali branku, ale štěstí nám moc nepřálo a dostali jsme gól do prázdné brány. Zápas to ale byl slušný a taková utkání mohou hráče jen posouvat dál," uzavřel hodnocení Barvíř.

PARDUBICE B – TŘEBÍČ 3:1
Branky a nahrávky: 13. Rohlík (TS), 31. Kostka, 60. Obr - 59. P. Trnka (Vlk). Rozhodčí: Budínský – Souček, Málek. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 38. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1. Třebíč: Kružík – P. Trnka, Hromádka, Michal Růžička, Šaroun, Pacalová, Kotačka, Pacal, Marek, Němec, Malenovský, Svoboda, Vlk, Pachl, Sýkora, Škrdlová.