„Vítězství je těžce vybojované. Zápas byl naprosto vyrovnaný a navíc nás Písek v sezoně pokaždé porazil. My však máme vítěznou vlnu, na které jsme chtěli pokračovat, což se nám podařilo. Všichni kluci odevzdali zodpovědný výkon," těšilo domácího trenéra Štěpána Oberreitera.

Úvodní dějství nabídlo vyrovnanou partii a přineslo po jedné brance na každé straně. „První třetina byla vyrovnaná, ve druhé byla spousta nervozity a zbytečných vyloučení. Kluky jsme trošku uklidnili, abychom nebyli často vylučovaní, protože emoce sehrávají svou roli," má jasno třebíčský lodivod.

Hráčům z Vysočiny pomohly početní výhody. „Utkání rozhodly přesilovky a my jsme využili dvě. Hráči si už dají říci a výsledkem jsou branky. Začali jsme se přesilovkám víc věnovat na trénincích a každý ví, co má hrát. Odměnou jsou góly," říká kouč Horácké Slavie.
Jeho svěřenci těsný náskok uhájili. „Třetí třetina už byla opatrnější, i když soupeř má některé dobré individuality, ale my jsme hráli obětavě a soupeře k ničemu nepustili ani při závěrečné power-play," hodnotí Oberreiter.

Ten měl kromě týmového výkonu slova chvály i pro brankáře Dobrovolného. „Klukům musíme poděkovat za odvedený výkon, a pokud tak budeme pokračovat i ve zbylých dvou zápasech, které zbývají do vánoční přestávky, přinese to dobré výsledky. Pochválit musím i gólmana, který nás podržel a pokud se přidají i ostatní, výsledek se dostaví," uzavřel hodnocení třebíčský kormidelník.

TŘEBÍČ – PÍSEK 2:1
Branky a nahrávky: 13. Průša (Mojdl, Dvořák), 32. Spilka (A. Svoboda) – 7. Šuhaj. Rozhodčí: Sibera – Mezlík, Roupec. Vyloučení: 5:8, navíc Kajtman (Písek) 10 min. OT. Využití: 2:0. Diváci: 58. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:0. Třebíč: Dobrovolný – Marek, Dvořák, Patočka, Vlk, A. Růžička, Koňařík, F. Kotačka, Spilka, Mojdl, M. Růžička, A. Svoboda, A. Kotačka, D. Svoboda, Vedral, Průša, Čtveráček, Šaroun.