„Neodehráli jsme povedené utkání. Soupeř nám dal lekci z produktivity, která nás trápí od začátku nadstavby. Čtyři utkání jsme nedali gól a povedlo se nám to až teď v pátém zápase," komentuje třebíčský trenér Jaroslav Barvíř.

Jeho týmu se ve finálové fázi sezony příliš nedaří a prohráli popáté v řadě. Hosté z Českých Budějovic měli více ze hry a převahu vyjádřili střelecky v první i druhé třetině.

„Soupeř byl nebezpečný na puku a my jsme měli špatný pohyb bez kotouče. Přísnější měřítko zápasu snesli jen hráči ročníku 1999, kteří dokázali soupeře zmáčknout, dostat pod tlak a vytvořit si šance. My ale nejsme v pohodě, na ledě je to znát," posteskl si kouč Horácké Slavie.

Podle jeho slov musí třebíčští mladíci zlepšit přístup. „Někteří hráči budou muset hodně přidat a pracovat na sobě, protože je v nadstavbě vidět, že taháme za kratší konec. Hokej bolí, hokej je tvrdý, pokud se tomu někteří hráči nepodřídí a nic tomu neobětují, budou ho moci hrát v budoucnu asi těžko. Jediné pozitivum tohoto nepovedeného utkání je, že jsme konečně dali gól," uzavřel hodnocení Barvíř.

TŘEBÍČ – Č. BUDĚJOVICE B 1:5
Branky a nahrávky: 47. Kadrnožka – 10. Tisoň (Trječek, Procházka), 12. Procházka (Holý), 21. Šindelář (Řepa), 26. Čížek, 37. Sulista (Tisoň). Rozhodčí: Mejzlík – Ondráček. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 50. Třetiny: 0:2, 0:3, 1:0. Třebíč: Muška (21. Kružík) – Sýkora, Trnka, Vlk, K. Svoboda, Dvořák, D. Svoboda, Nejedlý, Bíbr, Kain, Pacalová, Mojdl, Kadrnožka, Bednář, Průša.