Lépe začali Východočeši, kteří se v úvodní desetiminutovce ujali dvoubrankového vedení. „Je to pořád stejné. Kluky jsme upozorňovali na začátky předešlých třech zápasů, kdy jsme do 10. minuty prohrávali 0:2. A stejně ve třetí a deváté minutě inkasujeme. Od té doby pak honíme výsledek a těžce se vracíme do utkání," posteskl si domácí kouč Jaroslav Barvíř.

Jeho svěřenci v polovině zápasu prohrávali už 0:3. „Po tomto gólu jsme se chtěli ještě do utkání vrátit. Vzali jsme si time-out, vystřídali brankáře a něco si řekli. To nám pomohlo a ještě do konce druhé třetiny jsme stáhli naší dobrou aktivní hrou výsledek na 2:3," těšilo trenéra Horácké Slavie.

Hostitelé sahali v závěrečné části po vyrovnání, ale nepodařilo se. „Chyběl nám větší důraz v předbrankovém prostoru a řekl bych, že i trošku štěstí," posteskl si třebíčský lodivod.

Ten po utkání cítil i křivdu. „Největší vrchol celého zápasu byli rozhodčí. Aby nám hlavní sudí na radu čárových kolegů v 58. minutě v přerušené hře vyloučil hráče, který nebyl vůbec na ledě a to ještě na stížnost hostujícího trenéra, tak tomu nerozumím," kroutil hlavou Barvíř.

Domácí tým nepodal špatný výkon, ale musel hrát v omezeném počtu. „Kluci dřeli, ale bohužel na deset lidí se to hrát nedá. Další hráči musí hodně zabrat, aby mohli nastupovat aspoň ve třetí pětce. Není možné, aby šli v první třetině šestkrát na led, dvakrát inkasovali, když se vhazuje v útočném pásmu. To má pak velký dopad na celé utkání. Pokud někteří nebudou makat a na ledě obětavě dřít, tak hrát prostě nebudou," nechal se slyšet třebíčský lodivod.

TŘEBÍČ – PARDUBICE B 2:4
Branky a nahrávky: 39. P. Trnka (Pachl), 40. Malenovský (P. Trnka) – 3. Hricuš (Langr), 10. Pavlata (Vltavský), 29. Langr (Rohlík, Pavelka), 60. Rohlík. Rozhodčí: Sobotka – Erat, Mejzlík. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 55. Třetiny: 0:2, 2:1, 0:1. Třebíč: Holata (29. Dobrovolný) – Pachl, Sýkora, Marek, Rybáček, Vlk, Němec - P. Trnka, Válek, Svoboda - Kadrnožka, Kotačka, Malenovský - Křišta, Martin Růžička, Pacal - Škrdlová.