Oba týmy na sebe narazily podruhé během čtyř dnů a i tento duel měl podobný průběh. Jihočeši měli více ze hry i na třebíčském ledě a během čtyřiceti minut si vypracovali pohodlný čtyřbrankový náskok.

„Utkání se ubíralo v podobném duchu jako o předešlém víkendu v Českých Budějovicích (5:1). Nám opět vázla kombinace, neměli jsme dobrý pohyb a nebyli dost důrazní v předbrankovém prostoru. I proto jsme se dvě třetiny neprosadili střelecky. Soupeř nám postupně dal góly a po dvou třetinách zaslouženě vedl," uznal domácí kouč Karel Vejmelka.

Jeho svěřenci se ve třetí části zvedli, ale výsledek stačili už jen zkorigovat. „My jsme se osmělili až v poslední třetině, kdy jsme hráli aktivněji, vytvořili si šance a dva kluci z žáků je proměnili. Bohužel se opět neprosadili hráči, kteří by měli utkání rozhodovat a poslední utkání spí," posteskl si trenér Horácké Slavie.

Třebíč zítra hostí suverénní Havlíčkův Brod. „Utkání bude patřit k těm nejnáročnějším. Brod se netají postupovými ambicemi, i proto si odložil utkání na čtvrtek, neboť 
v neděli probíhaly výběry, kde Rebelové mají notné zastoupení. Budeme se snažit soupeře co nejvíce potrápit, stanovíme defenzivní taktiku a budeme spoléhat na brejky. Můžeme uspět pouze se stoprocentním výkonem," ví Vejmelka.

TŘEBÍČ – Č. BUDĚJOVICE B 2:5
Branky a nahrávky: 44. Hrnčíř (Průša, Sobotka), 60. Kotačka (Sobotka) – 18. Březina (Hanák), 19. Kašpar (Cibuzar, Endl), 32. Pouzar (A. Ryba), 39. Hrubec (Řehout), 47. Masopust (Kašpar). Rozhodčí: Dostál – Mezlík, Roupec. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 35. Třetiny: 0:2, 0:2, 2:1. Třebíč: Dobrovolný – Dvořák, Růžička, Strnad, Němec, Koňařík, Patočka – Hrnčíř, F. Kotačka, Průša, Sobotka, A. Kotačka, Svoboda, Vedral, Makovička, Čtveráček, Šaroun, Spilka.