Plameny měly po celý zápas výraznou převahu a tu vyjádřily i brankově. „Věděli jsme, že Žďár bude těžkým soupeřem a přijel v silné sestavě. Bylo vidět, že jejich hráči byli lépe připravení. Ať už vezmeme jakoukoliv herní činnost, bylo znát, že soupeř hraje o soutěž výš. My jsme navíc neměli tři nejlepší hráče, které jsme trvale posunuli do staršího dorostu, což se muselo projevit," má jasno kouč Třebíče Karel Vejmelka.

Jeho svěřenci dlouho drželi výsledkově krok, hosté vítězství zvýraznili až v poslední třetině. „Drželi jsme se statečně. Kluci se snažili, bojovali, ale výkonnostní propad je veliký. Jsme rádi, že Šimon Dobrovolný zachytal první polovinu zápasu velice dobře. Díky tomu bylo pořád o co hrát," pochválil gólmana Vejmelka.

Brankové příležitosti měli i hostitelé, ale neskórovali. „Za celý zápas jsme si vytvořili asi sedm šancí a několik přečíslení. Bohužel jsme se v některých situacích do zakončení pořádně nedostali. Čekali jsme, že už si hráči několik přihrávek dají a nějaký útok zakončí. Jenže byl tam nedůraz, a proto jsme branku nedali," posteskl si domácí lodivod. Ten uznal, že soupeř byl lepší. „Výsledek je průběhu odpovídající. Soupeř potvrdil extraligové kvality," nechal se slyšet Vejmelka.

TŘEBÍČ – ŽĎÁR N. S 0:6
Třetiny: 0:1, 0:2, 0:3. Třebíč: Dobrovolný (31. Drapač) – Němec, Patočka, Škrdlová, Dvořák, Koňařík, Doležal, Sobotka – Spilka, Kotačka, Čtveráček – A. Svoboda, Mojdl, D. Svoboda – Makovička, Urban, Šaroun – Martin Růžička, Bartoš, Michal Růžička.