Utkání bohaté na góly předznamenala už první třetina, ve které se skóre měnilo celkem šestkrát. A byli to nakonec hráči Horácké Slavie, kdo si do kabin odnesl náskok.

„V úvodní části padlo pět branek za deset minut. My jsme rychle vedli, ale stejně rychle jsme o dvoubrankové vedení přišli. Podařilo se nám naštěstí ještě do konce třetiny odskočit na rozdíl dvou gólů,“ popisuje třebíčský kouč Roman Mejzlík.

Jeho svěřenci po návratu ze šaten vedení o jednu branku zvýraznili.

Proluka v Otmarově ulici, kde měl stát parkovací dům.
Parkovací dům nebude. Levněji vyjde patro za zimním stadionem

„Ve druhé třetině jsme dokázali náskok ještě navýšit. Rozdíl mohl být větší, ale řada našich šancí zůstala nevyužita,“ komentuje trenér Horácké Slavie.
Mladí hokejisté z Vysočiny po změně stran žádné drama nepřipustili a vedení ještě zvýšili. „V poslední části jsme nepřipustili snížení náskoku a utkání dovedli do vítězného konce,“ uzavřel hodnocení šéf třebíčské střídačky.

TŘEBÍČ – DDM Č. BUDĚJOVICE 9:4
Branky a nahrávky Horácké Slavie: 2. Čtveráček (Přidal, Kotačka), 3. Spilka (A. Svoboda I.), 9. Přidal (Kotačka), 18. Přidal, 25. Kotačka (Přidal, Čtveráček), 35. Čtveráček (Přidal), 47. Přidal (Čtveráček, Kotačka), 52. Čtveráček (Přidal, Kotačka), 54. A. Svoboda II. (Horký). Rozhodčí: Dostál – Martin Mejzlík, Marek Mejzlík. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 48. Třetiny: 4:2, 2:1, 3:1. Třebíč: Martin (P. Svoboda) - Šplíchal, Šinkovský, Ježek, Linhart, Růžička - Přidal, Dolníček, Kotačka, Horký, Čtveráček, Maštalíř, Adam Svoboda II., Spilka, Adam Svoboda I.

Ostatní výsledky 6. kola: Vlašim - Veselí nad Lužnicí 3:5, Pelhřimov - Český Krumlov 2:12.

Studentce Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč Andrei Jelínkové přijel předat ocenění František Habada, vedoucí Operačního odboru Policejního prezidia ČR, a jeho kolegové.

7. Pelhřimov 4 0 0 0 4 11:37 0

Příští kolo (pátek-neděle): Veselí nad Lužnicí - Pelhřimov, DDM České Budějovice – Vlašim, Příbram – Třebíč (11.15).