Třebíčští mladíci ale padli na ledě posledního Jindřichova Hradce, kam zavítali v rámci 17. kola druhé nejvyšší soutěže. „Utkání bylo vyrovnané. Porážka nás mrzí, protože šance byly, ale nevyužili jsme je," smutnil po porážce na jihu Čech trenér Třebíče Karel Vejmelka.

Jeho svěřenci přitom měli v úvodním dějství více ze hry, ale střelecky se neprosadili. Domácí naopak udeřili z ojedinělé možnosti ke skórování, a tak si do kabin odnesli nejtěsnější náskok.

„V první třetině jsme měli i víc šancí a soupeře přestříleli, ale neproměnili jsme ani jednu brankovou příležitost. Jindřichův Hradec se naopak jednou prosadil," litoval kormidelník Horácké Slavie.

Po změně stran byl o něco lepší Vajgar. Jindřichův Hradec také udělal velký krok k prvnímu vítězství v sezoně, když dalšími dvěma góly zvýšil už na 3:0. „Ve druhé třetině se to otočilo. Domácí zvýšili a pak potrestali faul z přesilovky," komentoval hostující lodivod.
Horácká Slavia stačila ve třetí periodě už jen snížit Dvořákem a na zvrat jako by jí už nezbývalo sil.

„Řekli jsme si, že musíme dát gól, což se nám ve třetí třetině podařilo. Věřili jsme, že nás to nakopne, ale už jsme tak nebezpeční nebyli a hlavně neměli tolik střel jako v první dvacetiminutovce. Proto jsme už do šancí moc nedostávali," mrzelo kormidelníka Horácké Slavie.

J. HRADEC – TŘEBÍČ 3:1
Branky a nahrávky: 7. Novák (Michal), 29. Baxa (Klimeš), 30. Michal (Kovaříček) – 49. Dvořák. Rozhodčí: Hamr – Baxa, Bušta. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 62. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:1. Třebíč: Dobrovolný – Dvořák, Vlk, Koňařík, Škrdlová, Němec, Patočka – Průša, Mojdl, Spilka – D. Svoboda, A. Svoboda, Vedral – Kotačka, Makovička, Doležal – Růžička, Čtveráček.