Jihlava podle předpokladů přehrála poslední Písek a vyhrála 6:1, Třebíč naopak v Mladé Boleslavi nepřekvapila a odvezla si porážku 1:6.

Jasná záležitost

Bruslařský klub chtěl dát před svými fanoušky zapomenout na porážku v Jihlavě, které v sobotu podlehl 0:1 po samostatných nájezdech. Tato porážka přišla po patnácti vítězných utkáních v řadě a proti Třebíči se domácím povedlo spravit si chuť.

Mladá Boleslav byla od začátku lepším týmem. Po první třetině vedla 2:0, stejným poměrem vyhrála i druhou část. Dva góly přidala i v závěrečném dějství, za Horáckou Slavii pouze zaznamenal čestný úspěch Dočekal. „Bylo to docela povedené utkání. Po předchozím zápase s Jihlavou, kdy se nám tolik nedařilo, jsme dokázali vstřelit branky," těšilo asistenta mladoboleslavských Jiřího Slabého.

Ten neopomenul ani pochválit výkon hostujícího týmu. „Soupeř se snažil hrát hokej, což nám vyhovuje. Věděli jsme, že Třebíč hraje agresivněji, a myslím si, že diváci se museli dobře bavit. Je škoda pouze inkasované branky, i když vlastně nic neřešila," doplnil Slabý.

To třebíčský kouč Kamil Pokorný přiznal, že na Mladou Boleslav jeho tým neměl. „Hra soupeře byla plná nasazení a bojovnosti, na kterou jsme nedokázali odpovědět. Boleslav má kvalitní tým, a pokud se ten sloučí s bojovností, kterou dnes předvedli, tak je prakticky v této soutěži neporazitelná," uvedl. „Nedokázali jsme se prosadit a s přibývajícím časem jsme už čekali na závěrečnou sirénu," doplnil stratég Horácké Slavie.

Písek zlobil

Jihlavští hokejisté v první čtvrtině zdolali Písek jasně 7:1, a téměř stejným výsledkem skončil i duel u Otavy. „Výsledek byl sice podobný, ale tentokráte je to hodně kruté," uvedl po utkání písecký kouč Jiří Kudrna.

Poslední tým tabulky totiž prakticky hned z prvního útoku otevřel skóre zásluhou vloni za Duklu hrajícího Tomáše Pitule, a ještě po čtyřiceti minutách byl stav jen 2:1 pro Jihlavu.

V úvodu poslední části ale Dukla využila svoji už třetí přesilovou hru a definitivně ovládla duel. „Dukla má vyzrálé hráče, kteří tyto situace umí. Náš mladý tým byl ve druhé třetině aktivnější, hráli jsme velmi dobře, měli jsme i šance, které jsme však nevyužili. Nakonec zápas vyzněl pro nás hodně krutě smutnil," Kudrna.

Zkušenost jihlavských hokejistů se projevila především právě v přesilových hrách. Sedmkrát usedli domácí hráči na trestnou lavici, čtyřikrát se vraceli předčasně! „Využití přesilovek nás těší," byl pochopitelně spokojený hostující asistent Patrik Augusta.

I on však uznal, že Písek Duklu trápil: „Nepodařil se nám začátek utkání, rychle jsme inkasovali a potom byli pod tlakem. Naštěstí se nám to podařilo ustát a ve třetí třetině už jsme dominovali."