Na předchozí slušná vystoupení tentokrát v pelhřimovském azylu nenavázali hráči Dukly Jihlava. Ti s Prostějovem prohrávali už od 7. minuty. Menšík po pauze vyrovnal, ale Hanáci do konce prostřední části odskočili do trháku – 1:3.

Branky Skořepy a Chlubny dvakrát dotáhly Duklu na rozdíl jediného gólu, jenže závěr opět patřil hostům. Ti skórovali ještě dvakrát a po výhře 6:3 brali všechny tři body.

Hokejisté Horácké Slavie Třebíč, lídr tabulky, byli na ledě posledního Šumperku jasným favoritem. Jenže, chyba lávky. Horáky dostal už po pár minutách do vedení Dočekal, ale domácí dokázali okamžitě vyrovnat.

Náročná zkouška  čeká v průběhu jarní části letošního ročníku moravskoslezské divize D na fotbalisty Havlíčkova Brodu (v bílých dresech). Boj o záchranu čtvrté ligy bude složitý.
Slovan opustil stoper Turek. Náhradu za něj máme, je přesvědčený trenér Adamec

V prostřední části šel poslední celek dokonce do vedení, jenže Psota přispěchal s rychlou odpovědí – 2:2.

Ve třetí třetině branka nepadla a šlo se do prodloužení. O největší překvapení kola se pak v jeho poslední minutě postaral Drtil – 3:2

CHANCE LIGA - 44. KOLO
JIHLAVA – PROSTĚJOV 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 23. Menšík (Miškář, Karabáček), 47. Skořepa (Havránek), 48. Chlubna (Cachnín, Miškář) – 7. Poledna (Jandus, Jáchym), 29. Bartko (Illéš, Ostřížek), 34. Valenta (Ostřížek), 47. Poledna (Hašek, Burian), 58. Jandus, 60. Pěnčík (Hašek). Rozhodčí: Hucl, Květoň – Jindra, Maňák. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Dukla Jihlava: Beran – Dundáček, Haman, Kolář, Vala, Bilčík, Kachyňa, Chvátal – Havránek, Skořepa, Handl – Harkabus, Menšík, Karabáček – Meluzin, Miškář, Chlubna – Cachnín, Juda, Tecl.

ŠUMPERK – TŘEBÍČ 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Dudycha (Žálčík), 34. Žálčík (Mácha, Bartoš), 64. Drtil (Žálčík) – 6. Dočekal, 36. Psota (Poizl, Bittner). Rozhodčí: Zavřel, Micka – Kokrment, Kleprlík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Hor. Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Vodička, Poizl, Fajmon – Dočekal, Bittner, Psota – Klímek, Michálek, Ferda – Pšenička, Malý, Sedláček – Michalčuk, Svoboda, Novák.

Další výsledky 44. kola: Zlín – Sokolov 5:0, Poruba – Litoměřice 1:3, Pardubice B – Slavia Praha 1:0 sn, Kolín – Přerov 1:3, Frýdek-Místek – Vsetín hraje se ve čtvrtek.

14. Šumperk 44 9 7 4 24 116:164 45

Program 45. kola Chance ligy (sobota 4. února): Slavia Praha – Kolín (15.00), Vsetín – JIHLAVA, Prostějov – Zlín, Přerov – Frýdek-Místek, Sokolov – Poruba, Litoměřice – Šumperk (vše 17.00), TŘEBÍČ – Pardubice B (17.30).