„V nadstavbové části bychom chtěli uspět jak herně, tak i výsledkově v co největším počtu utkání. Víme, že nás trápí hlavně hra v našem obranné pásmu. V základní části, jsme inkasovali poměrně dost branek. Chyběla nám větší agresivita a šikovnost v osobních soubojích,“ má jasno trenér Třebíče Roman Mejzlík.

Jeho tým si to ve skupině o konečné umístění v regionální soutěži rozdá s Českým Krumlovem, Veselím nad Lužnicí, Českými Budějovicemi. Ze základní fáze si zopakuje zápasy s Pelhřimovem i Vlašimí, se kterou tuto fázi v neděli na domácím ledě i odstartuje.

„V nadstavbové skupině je sedm mužstev. Dvě známe, o ostatních toho moc nevíme. Něco o jejich síle nám mohou napovědět první utkání ve skupině,“ konstatuje kouč Horácké Slavie.

Jemu půjde společně s trenérským kolegou Štěpánem Oberreiterem o zapracování mladších hráčů do sestavy.

„Po dohodě s trenéry staršího dorostu a starších žáků k nám docházejí na některé tréninky čtyři kluci a my jsme posunuli jednoho do staršího dorostu. Kluci musejí mít předpoklady k tomu, aby mohli nastupovat za starší kategorii, a to jak fyzické, tak morální. Jejich nasazování do utkání bude záležet na výkonnosti a na domluvě trenérů,“ vysvětluje Mejzlík.

Podle jeho slov musí žáci být na zápasy dobře připravení. „Kluci hrající za žáky nastupují proti kvalitním soupeřům a jsou hodně vytěžovaní. Navíc momentálně někteří mají zdravotní problémy, takže uvidíme v dalším průběhu přípravy,“ nechal se slyšet šéf třebíčské střídačky.

Zápasy HS Třebíč
Liga ml. dorostu – sk. R
1. kolo: volný los
2. kolo: Vlašim, neděle 16.15 (D)
3. kolo: Pelhřimov, 6. 1. (V)
4. kolo: Č. Krumlov, 14. 1. (D)
5. kolo: Veselí n. L., 21. 1. (V)
6. kolo: DDM. Č. Budějovice, 27. 1. (D)
7. kolo: Příbram, 3. 2. (V)
8. kolo: volný los
9. kolo: Vlašim, 17. 2. (V)
10. kolo: Pelhřimov, 25. 2. (D)
11. kolo: Č. Krumlov, 3. 3. (V)
12. kolo: Veselí n. L., 10. 3. (D)
13. kolo: DDM Č. Budějovice, 17. 3. (V)
14. kolo: Příbram, 24. 3. (D)