Parádní večer prožil nejproduktivnější hráč Třebíče Martin Dočekal, který se podílel na všech pěti brankách svého týmu. Dvě sám vstřelil a u třech asistoval Matěji Psotovi, jenž se blýskl hattrickem.

Poprvé se Psota prosadil v přesilovce v patnácté minutě, kdy tečoval do brány střelu Antonína Bořuty. O dvě minuty později si oba situaci zopakovali a po Psotově teči vedla Třebíč už 2:0.

Zkraje druhé třetiny se hostům povedlo snížit, když se přesnou střelou v přesilovce prosadil svým dvacátým gólem v sezoně nejlepší střelec Chance ligy Lukáš Žálčík.

Jenže ve 28. minutě ujel v oslabení Třebíče výborně hrající Dočekal a přesnou střelou vrátil domácím dvoubrankové vedení. Ve 34. minutě završil hattrick Psota a ve třetí části ještě vylepšil skóre Třebíče druhou trefou Dočekal.

V 57. minutě upravil na konečných 2:5 šumperský forvard David Bartoš.

Jihlavu čekala ve středu večer atraktivní bitva v Prostějově. Souboj dvou týmů hrajících v posledních týdnech v dobré pohodě ovlivnila nedisciplinovanost hostí, kteří šli v sedmé minutě do oslabení třech proti pěti. Jestřábi nabídnutou početní převahu beze zbytku využili a po trefách Jakuba Kubeše s Tomášem Jiránkem vedli 2:0.

Stejnou možnost dostali ve dvanácté minutě hosté. V přesilovce pět na tři se prosadili jednou. bývalého extraligového gólmana Jaroslava Pavelku v bráně Prostějova prostřelil Tomáš Harkabus. V osmnácté minutě vrátil Prostějovu dvoubrankové vedení při přečíslení dva na jednoho Jan Meruna.

Jihlavě se povedlo snížit až v poslední minutě a na vyrovnání už nezbyl čas.

Další kolo Chance ligy je na programu v úterý, Jihlavu čeká od půl šesté večer v pelhřimovském azylu pikantní souboj s vedoucím Vsetínem, který vyhrál desetkrát v řadě. Třebíč se představí od šesti hodin večer na ledě Pardubic B v Chrudimi.