Pondělní jihlavská mizérie odstartovala po osmi minutách hry. Střelu od modré tečoval Chlubna šikovně za záda gólmana Maláče – 0:1. Jestliže úvodní třetina nebyla z pohledu domácího souboru vydařená, prostřední perioda byla doslova hrůzostrašnou.

Ve 25. minutě vystřelil od modré Veber, Maláč sice puk vyrazil, ale Kuťák byl ve správný čas na správné místě – 0:2. Krátce po polovině zápasu pak přišel dokonce dvojitý trest. Nejprve unikli hokejisté Litoměřic do přečíslení dva na jednoho a opět Kuťák měl před prázdnou brankou jednoduchou úlohu.

A za dalších sedmasedmdesát vteřin bylo po nadějích Dukly na bodový zisk definitivně hotovo. Hráči Litoměřic v podstatě jen zavezli kotouč do třetiny domácího celku, jenže v něm vyrobili jihlavští obránci velkou hrubku. Jícha pak neměl sebemenší problém z prostoru levého kruhu zakončit – 0:4.

Ke cti jihlavského souboru patří, že utkání „nezabalil“ a snažil se minimálně o korekci nepříznivého skóre. Povedlo se, ale bylo příliš pozdě. Nejprve se efektně ze vzduchu trefil Handl a za dalších dvaadvacet vteřin i Peš – 2:4. Jenže do konce zápasu už zbývalo jen půldruhé minuty.

Hokejisté Dukly to zkusili hrou bez gólmana, další dramatizace zápasu se však nekonala. Holý přesnou trefou do prázdné branky uzavřel skóre na konečných 2:5.

CHANCE LIGA - 20. KOLO
JIHLAVA - LITOMĚŘICE 2:5
Branky a nahrávky: 59. Handl (Křehlík), 59. Peš (Handl, D. Kolář) – 9. Chlubna (Výtisk, Jícha), 25. Kuťák (Veber, Slavíček), 32. Kuťák (Veber, Procházka), 33. Jícha (Válek), 60. Holý. Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Štofa, Polák. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0.