Na konci ledna se do ní zapojily všechny extraligové celky a dohromady pak pětatřicet klubů z nejvyšších tří tuzemských soutěží a mužstva Univerzitní ligy vynesla více než 1,85 milionu korun.

Ještě než korovinová pandemie paralyzovala celou republiku, tak se spousta hokejových klubů dokázal spojit kvůli bohulibé akci. Týmy z různých soutěží nastoupily ve speciálních dresech nesoucích portréty klubových legend. Následně byly dresy vydraženy. Horácká Slavia Třebíč tenkrát nechala vyniknout Vladimíra Bouzka.

V aukci Třebíč patřila mezi ty úspěšnější. Po většině dresů se zaprášilo. „Jsme rádi, že se nám pro Nadační fond Ivana Hlinky podařilo získat více než milion osm set tisíc. Je to větší částka oproti prvnímu ročníku a je tedy vidět, že zájem fanoušků byl znovu velký. Chceme poděkovat všem klubům, fanouškům a celému hokejovému hnutí, že zavzpomínali na všechny své klubové legendy,“ oceňuje snahu patron akce Libor Zábranský, majitel brněnské Komety.

Napojení Komety a Horácké Slavie je dlouhodobě známé, hlavně přes osobu Kamila Pokorného. Bývalý hráč a činovník Horácké Slavie přesídlil na trenérský post do jihomoravské metropole.

Fanoušci třebíčského hokeje můžou stále pomoci. K dispozici jsou následující dresy: 90 - Lukáš Hort, 47 - Jakub Jenáček, 22 - Michal Kunc, 8 - Martin Padrnos, 86 - Robert Havlát, 28 - Tomáš Havránek, 72 - Jan Václavek, 71 - Josef Podlaha.

Jsou to poslední dresy, oproti většině týmů Chance ligy. To ostatně potvrzuje, že Horácká Slavia Třebíč patří mezi ty nejpopulárnější týmy druhé nejvyšší soutěže. Stejně jako jihlavská Dukla, i zde chybí k dražbě dresy těch nejmladších hráčů.

Šampión je jasný, dres Jaromíra Jágra putoval za dvaadvacet tisíc korun do Polska. Další exempláře skončily u úspěšných dražitelů v Německu, Švýcarsku, Itálii, Slovensku, USA či v Kanadě.