Do akce se zapojí všechny kluby extraligy (ve 40. kole 26. ledna) a Chance ligy (46. kolo 26. a 27. ledna), dále i některé celky nižších soutěží.

Speciální dresy, ve kterých zúčastněné týmy odehrají první třetiny svých duelů, poté půjdou do aukce, které si fanoušci a sběratelé budou moci vydražit. Akce je symbolicky naplánovaná k datu 26. ledna, kdy by oslavil sedmdesáté narozeniny Ivan Hlinka.

V Třebíči uctí člena zlaté generace hokejistů, která získala pro Československo mezi roky 1947 a 1949 dva tituly mistrů světa a stříbrnou olympijskou medaili v roce 1948, Vladimíra Bouzka (ve výřezu).

„Je to jedna z velkých legend třebíčského hokeje, my bychom mu tímto gestem chtěli vzdát hold. Pro fanoušky připravujeme k této příležitosti také promítání dobových fotografií a materiálů, které bude k vidění na kostce nad ledem,“ uvedl na klubovém webu obchodní a marketingový manažer třebíčského klubu Daniel Šlapák.

Dres Jihlavy bude připomínat výraznou stopu Jiřího Holíka, elegantního křídelníka nejen Dukly, ale především rekordmana v počtu startů za československou reprezentaci.

Některé z legend na dresech
Zlín – Karel Rachůnek
IHC Písek – Stanislav Neckář
Slavia Praha – Petr Kadlec
Kladno – Eduard Novák
Litvínov – Arnold Kadlec
Kometa Brno – Vlastimil Bubník

Jiří Holík je také členem Síně slávy Mezinárodní hokejové federace i Síně slávy českého hokeje. Během své kariéry se stal třikrát mistrem světa a dvojnásobným stříbrným medailistou z olympijských her. S Duklou získal sedm mistrovských titulů. „My jsme měli na výběr z mnoha legend našeho klubu,“ přiznává těžkou volbu jednatel Dukly Bedřich Ščerban. „Nakonec pro pana Jiřího Holíka rozhodla skutečnost, že je v mnoha směrech statistickým rekordmanem nejen našeho klubu, ale i reprezentace. Plánujeme ho také na utkání pozvat,“ prozradil šéf jihlavských hokejistů.

Výtěžek následné dražby speciálních dresů půjde ve prospěch Nadačního fondu Ivana Hlinky.