Trenér mladíků hokejové Horácké Slavie Štěpán Oberreiter má vyzkoušenou variantu s pěti kompletními pětkami do pole a třemi gólmany.


Hráčský kádr zatím opustili obránce Jiří Bartejs a útočníci Patrik Giz s Jakubem Strnadem, kteří zamířili na hostování do Velkého Meziříčí.


Dalšími odpadlíky jsou brankáři Dalibor Kučera, který se vrátil do slovenské Skalice, odkud přišel na zkoušku, a Ondřej Míča, který si zatím hledá nové angažmá. Z kádru ještě vypadl útočník Patrik Slavík, který se vrátil do Žďáru.


Změny nevylučuje


„Další zeštíhlování kádru už neplánujeme. Případné změny ale vylučovat nebudu, kdyby ještě přišel někdo lepší než hráči, co jsou v současném kádru,“ nevylučuje případné změny v nejbližší budoucnosti trenér Oberreiter.


Ten však musí ještě řešit problém s marodkou. Zranění jsou František Dvořák s Robinem Švaříčkem a Marek Jankovský. Pro nemoc chybí útočníci Martin Dočekal s Michalem Molákem.


„Už z minulé sezony máme dobrou zkušenost si ponechat o něco širší kádr pro případ zranění. Teď máme pět pětek, a to je kvůli náročné sezoně ideální stav,“ vysvětluje lodivod extraligového týmu.


„Když nám někdo onemocní nebo se zraní jako teď, tak jsme na třiadvaceti hráčích. Kdyby jich mělo být ještě méně, tak bychom hned měli úzký kádr,“ dodává Štěpán Oberreiter.


Třebíčská juniorka tak má s současné době po vykrystalizování k dispozici tři brankáře, deset obránců a patnáct útočníků.


Oberreiter už může naplno spoléhat i na talenty, kteří absolvovali celou letní přípravu s prvoligovým seniorským áčkem.

JIŘÍ OBORNÝ