Na jih Moravy se Pyrochta stěhuje ze zámoří, kde v minulé sezoně nastupoval za Milwaukee Admirals v AHL a za Atlantu Gladiators v nižší ECHL. Třebíčský rodák předtím dva ročníky odehrál v dresu Liberce v extralize.

Dvaadvacetiletý zadák odehrál za Bílé tygry 106 zápasů v české nejvyšší soutěži včetně 21 duelů v play-off, ve kterých nasbíral v základní části 18 bodů a ve vyřazovacích bojích pak 9. „Filipa sledujeme dlouho, je to talentovaný top bek s velkou budoucností. Jsem rád, že jsme se dohodli na víceleté smlouvě. Věřím, že potvrdí nejen své kvality a předpoklady, které má, ale že mu Kometa pomůže ke sportovnímu růstu tak, aby se jednou vrátil do NHL,“ uvedl majitel Komety Libor Zábranský na klubovém webu.

Pyrochta tak přichází do obranných řad poté, co brněnský klub opustil Michal Barinka a Zbyněk Michálek. „Věřím, že se mi bude dařit. Musím zamakat v letní přípravě a od toho se všechno odvine. V kabině se postupně seznamuji, pár kluků jsem už viděl. Další uvidím později," uvedl Pyrochta po svém příchodu.