„Je období hor a kluci jezdí na pravidelné lyžařské výcviky se školami nebo s rodinami,“ vysvětluje třebíčský kouč Radek Novák.

Ten s kolegou proti Mělníku sestavu lepil, ale nakonec to vedlo k úspěchu. „Měli jsme devět hráčů mimo, ale to není výmluva. Kluci, kteří tady byli, dostali prostor, aby utkání zvládli a ve třetí třetině podali opravdu slušný výkon. Za to jsme rádi,“ těší kormidelníka Horácké Slavie.

Právě zápas proti Středočechům se nevyvíjel dobře. Za stavu 4:2 pro hosty mohlo být ještě hůře. Pátá branka Mělníku doslova visela na vlásku. Hostující hráči se už radovali, ale kotouč skončil pod gólmanem Šimonem Dobrovolným, čáru nakonec nepřešel, a tak sudímu nebylo, než upažit.

„Z mého pohledu to gól nebyl. Cením si práce rozhodčích, kteří byli ve slušném postavení a viděli, že puk nepřejel brankovou čáru. Šimon bez jakéhokoliv pohybu stoupl a kotouč ležel pod betonem. Bylo to správné rozhodnutí,“ má jasno Novák a pokračuje.

„Samozřejmě, že kdyby to bylo 2:5, ale na kdyby se nehraje. V této fázi utkání jsme byli dole. Soupeř hýřil aktivitou, ale Šimon nás podržel a i přes čtyři obdržené branky v základní hrací době bych jej chtěl stejně jako Jakuba Kružíka v předešlých utkáních pochválit,“ nechal se slyšet šéf třebíčské střídačky.