Rytíři tak využili zaváhání Českých Budějovic, které prohrály v Ústí nad Labem, a poskočili již na druhé místo v prvoligové tabulce. To Třebíč se po další prohře propadla až za jihlavskou Duklu.

Jako první si v utkání vyzkoušely přesilovou hru Bílé hvězdy, když byl nejprve za hákování vyloučen Jaroměřský, a po padesáti vteřinách jej následoval Chalupa, jenž vyhodil kotouč mimo ledovou plochu, a tak šel dělat svému parťákovi z obrany společnost na trestnou lavici.

Společně si tam však poseděli pouze třináct vteřin, když Chábera vyrazil střelu Havla pouze k Matěji Pekrovi, který neměl problém zasunout kotouč do prázdné branky.

Třebíči se v první třetině naskytla další možnost početní výhody, tentokrát hlavní rozhodčí Jílek potrestal domácího Gutwalda pětiminutovým trestem za úder do hlavy. Třebíčští hokejisté si však s dlouhou přesilovkou neporadili dobře. Janáček se navíc nechal vyloučit a hrálo se čtyři na čtyři.

Další branka však nepřicházela. Až v polovině utkání, kdy na trestné lavici seděl Havel, překonal Horčičku Denis Kindl. Horácká Slavia přispěchala s rychlou odpovědí, když se v útočném pásmu dostal ke kotouči Pekr a prudkou střelou překonal Cháberu podruhé.

Čtyřicet minut na Rytíře nestačilo

„My jsme se prezentovali dobrým výkonem. Dvě třetiny jsme hráli více než vyrovnaný zápas," chválil Mička své svěřence za úvodních čtyřicet minut. Po nich byl stav nerozhodný, když dvě minuty před druhou sirénou využil další přesilovou hru po nádherné přihrávce Hořavy David Stach. Na začátku třetí dvacetiminutovky putoval na trestnou lavici třebíčský Králík a Horna lehkou tečí překonal Horčičku potřetí.

Kladno bylo v závěrečné třetině aktivnějším týmem a v 51. minutě navýšil vedení Rytířů Michal Dragoun. „Ve třetí třetině nás Kladno zatlačilo. Dalo dva rozdílové góly a získalo tři body. Takže nám nezbývá nic jiného než soupeři pogratulovat," řekl uznale třebíčský kouč.

Horácká Slavia se v závěrečné desetiminutovce snažila alespoň o zdramatizování utkání, ale Erat ani Pekr na Cháberu nevyzráli. Bílé hvězdy si mohou napravit reputaci již dnes, kdy na vlastním ledě přivítají tým Kadaně. „Musíme se na zápas s Kadaní dobře připravit. Potřebujeme ho zvládnout," uvědomuje si Mička důležitost utkání.

V případě další prohry by třebíčští hokejisté mohli ztratit kontakt se špičkou, a navíc by se mohli strachovat i o páté místo, na kterém se nyní nacházejí.

LUKÁŠ ZELENÝ