TŘEBÍČ – KROMĚŘÍŽ 9:1


Třebíčským start do utkání vyšel na výbornou a už v úvodní minutě po gólech Eduarda Kadely a Davida Křenka vedli 2:0. Na rozdíl třídy v 5. minutě zvýšil Martin Dočekal. O minutu později se po druhé v utkání trefil Eduard Kadela. Tentýž hráč v 10. minutě zkompletoval hattrick. „Měli jsme výborný start a tím prakticky rozhodli,“ má jasno třebíčský kouč Kamil Pokorný.


Druhou třetinu začali lépe hosté a domácí brankář Adam Wolf se musel činit. Ovšem byli to domácí, kdo skóroval. Ve 23. minutě už na 6:0 zvýšil Tomáš Vondráček. Kroměříž se dostala ke slovu o dvě minuty později, když připravila Wolfa o čisté konto. Třebíčští odpověděli téměř v polovině utkání po individuální akci Petra Krutiše. Zanedlouho z prostoru mezi kruhy prostřelil hostujícího brankáře Petr Vyhnálek – 8:1.


„Byla to taková pasáž, kdy jsme hráli spíše na krásu než na účelnost. Soupeř začal více bruslit a bylo na něm vidět, že nechce utrpět potupný debakl,“ vystihl trenér Třebíče.


Závěrečná třetina se dohrávala už jen z povinnosti. Domácí se bavili hokejem, a tak se do šancí dostávali i hráči Kroměříže a zachytal si i střídající brankář Třebíče Milan Máj.


Brankový účet zápasu tři minuty před závěrečnou sirénou uzavřel domácí David Křenek. „My ty soupeře neznáme. Naše mužstvo má nějakou sílu, ale nesmí být sebevědomé až moc. Je těžké udržet hráče za vysokého vedení v koncentraci po celých šedesát minut,“ uzavřel hodnocení šéf třebíčské lavičky.

Branky a nahrávky: 1. E. Kadela (Klíma), 1. Křenek (Krutiš), 5. Dočekal (Kesner), 6. E. Kadela (Klíma), 10. E. Kadela (Klíma), 23. Vondráček (R. Kadela), 29. Krutiš (Dvořák), 32. Vyhnálek, 57. Křenek (Krutiš) – 26. Murin (Vinklárek). Rozhodčí: Hejduk. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 50. Třetiny: 5:0, 3:1, 1:0. Třebíč: Wolf (41. Máj) – R. Kadela, Čtveráček, Belatka, Kún, Kotrba, Dvořák, Švaříček – Klíma, Vítek, E. Kadela - Vondráček, Dočekal, Kesner - Krutiš, Křenek, Vyhnálek - Giz, Koza.

KRNOV – TŘEBÍČ 0:7


Ve vyrovnané úvodní desetiminutovce byly šance na obou stranách, ale brankáři drželi neprůstřelnost. Tu Třebíčští zlomili v 11. minutě a hned za minutu zvýšili na 2:0.


Do druhé třetiny hosté vstoupili famózně, když v rozmezí pěti minut zaznamenali tři branky. Třebíčané šanci na případný obrat domácím sebrali v úvodní minutě třetí třetiny.


„Pak už bylo jasné, že zvítězíme, ale museli jsme se vyvarovat zvýšené agresivity soupeře, která hraničila se záludností,“ zlobil se třebíčský kouč Jiří Burian.


„Pokynem pro hráče bylo rychlé dávání puku od hole a neoplácet. Stejně došlo na pár střetů, na které doplatili někteří naši hráči,“ kroutil hlavou třebíčský kouč a dodal: „Po ukončení zápasu byl zezadu krosčekován Křenek a došlo i k souboji obou brankářů ve středovém kruhu.“

Branky a nahrávky: Křenek (Kún), E. Kadela (R. Kadela), Křenek, Krutiš (Koza), Křenek (Dočekal), Belatka (Dočekal), Křenek (Dvořák). Třetiny: 0:2, 0:3, 0:2. Třebíč: Wolf - R. Kadela, Čtveráček, Belatka, Kún, Dvořák, Kotrba - E. Kadela, Vítek, Klíma - Dočekal, Kesner, Křenek - Koza, Krutiš, Giz.