Juniory pokořil áčkář Rebelů Chlubna

Třebíč, Havlíčkův - Brod Dalším kolem nástavbové části, s pořadovým číslem 12, pokračovala hokejová liga juniorů. Do Kotliny zavítala ambiciózní Třebíč, která si odtud odvezla porážku 4:2.

18.2.2014

Třebíč jim sedí. Brodští junioři potvrdili, že kromě jednoho zápasu v této sezoně na Třebíč uměli zahrát. Naposledy se tak stalo v neděli v Kotlině, kde vyhráli 4:2.Foto: Deník/archiv

Domácí Rebelové začali derby ve velkém stylu. Už ve 4. minutě si Hynek pohrál s hostujícími hráči, před brankou našel volného Kittlera, a ten poslal svůj tým do vedení.

Na druhé straně se mohl prosadit Marek, ale na Nováka v brodské brance si nepřišel. Navýšit vedení Rebelů mohl Ludvík, jeho střelu Máj vyrazil pouze k Mozrovi, který trefil odkrytou část branky.

„Začali jsme velice špatně. Domácí byli důraznější a využili naší nedůslednosti v obranném pásmu," kritizoval své svěřence třebíčský kouč Roman Mejzlík.

Do konce první třetiny se podařilo hostům snížit zásluhou Hotaře.

Druhé dějství začala Třebíč aktivně, ale své příležitosti nedokázala využít. Následně se do tempa dostali i Broďáci a zejména šance Hynka po brance přímo volala.

Ve 38. minutě předvedl pěknou akci na levé straně Hlídek, puk předložil Chlubnovi a Čáp, který v brance Třebíče vystřídal Máje, musel lovit puk z branky potřetí.

V závěrečné třetině se Třebíč dostala opět na dostřel jedné branky, když Nováka překonal Ščerban.

„Dvě třetiny byly vyrovnané, v poslední nás soupeř dostal trochu pod tlak, ale ujížděli jsme z toho do samostatných nájezdů. Měli jsme dva, kdybychom dali alespoň jeden, odskočili bychom na 4:2. Mohli jsme rozhodnout už dříve a dohrát zápas ve větším klidu," poznamenal brodský lodivod Milan Chalupa.

Rozhodnutí padlo až v samém závěru, kdy Třebíč zkusila power-play. Kotouč se od Hynka dostal k Chlubnovi, který bez problémů trefil odkrytou branku.

„Rozhodla nedůslednost v naší třetině a hodně špatná hra dopředu. Byli jsme mizerní a domácí vyhráli zaslouženě," nechal se slyšet Mejzlík.

„Hrálo se až do konce na krev. Tentokrát jsme o něco lépe bránili, byli obětavější a Čenda (Čeněk Novák poznámka autora) chytal o nějaké to procento lépe," dodal Chalupa. (ves)

H. BROD - TŘEBÍČ 4:2

Branky a nahrávky: 4. Kittler (Hynek, Krajhanzl), 11. Mozr (Ludvík), 38. Chlubna (Hlídek, Ludvík), 60. Chlubna (Hynek) - 14. Hotař (Abrahám), 48. Ščerban (Juráň). Rozhodčí: Vampola - Jeletz, Kuřítko. Vyloučení: 3:2, navíc Tůma (TRE) 10 min OT. Bez využití. Diváci: 37. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:1.

H. Brod: Novák - Kříž, Křesťan, Skotar, Semrád - Hlídek, Ludvík, Mozr, Hynek, Krajhanzl, Motl, Kittler, Chlubna.

Třebíč: Máj (33. Čáp) - Ščerban, Pelikán, Kučera, Tvarůžek, Fortelný, Pavlas - Roupec, Tůma, Juráň, Vlašín, Marek, Hotař, Abrahám.

18.2.2014 VSTUP DO DISKUSE

Víkend: Koná se drakiáda i setkání s čajomilcem

Redaktorka s kameramanem zachycují krásy Vysočiny.
3

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Fotbal na Třebíčsku

Třebíčsko - Kam na fotbal na Třebíčsku.

Pozor na kapsáře! Řádí v obchodech i na parkovištích, varovala policie

Třebíč - Pozor na kapsáře! Pohybují se prakticky všude. V supermarketech, v dopravních prostředcích, na nádražích, na ulici, na tržištích, v restauracích, hernách i na parkovištích. Dokladem toho je jeden z posledních případů z policejních statistik.

Městská policie v Moravských Budějovicích slaví desáté výročí

Moravské Budějovice - Rovných deset let uplynulo od založení Městské policie v Moravských Budějovicích a strážníci chtějí kulaté výročí oslavit spolu s místními lidmi.